• Власникам житла площею понад 120 кв.м доведеться розкошелюватися

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 3 листопада 2011 року
З січня 2012 року рішенням міськради Донецька вводиться податок 1―2,7% від мінімальної зарплати для власників житлової площі понад 120 кв.м, будинків ― більше 250 кв.м, а також власникам кількох квартир.
Дане нововведення вводиться відповідно Податкового кодексу, повідомляє газета «Сегодня». Суму податку для громадян буде нараховувати Державна податкова служба (ДПС).
Виняток зроблено тільки для квартир державної або комунальної форми власності, дитбудинків сімейного типу, дачних та садових будинків, гуртожитків, будівель у зонах відчуження або відселення, житла, яке належить багатодітним чи прийомним сім'ям, або квартири чи будинки житловою площею до 120 кв.м.
Якщо житлова квадратура перевищує вищевказану, то доведеться платити податок. Коли у вас більше однієї квартири, хоч вони і маленькі, все одно за одну з них (на вибір власника) доведеться платити податок.
Податкова служба до 1 липня 2012 надішле платнику повідомлення із зазначенням кому і скільки платити. Податок необхідно буде заплатити протягом двох місяців з дня отримання повідомлення.
На думку директора АН «Донецька нерухомість» Віктора Петулько, такий податок є нормальною європейською практикою. «Ціни на квартири завжди будуть визначатися цілим рядом факторів, і податок ― один з багатьох. Масово продавати зайву нерухомість на ринку ніхто не буде», ― сказав він джерелу.
Зазначимо, найбільші витрати будуть у власників великих апартаментів. Їх річні витрати складуть від 15 до 18 тис. грн. на рік. І це з урахуванням пільг.
Clipboard01.jpg
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...