• Із торгівлею людьми будуть боротися ліцензіями

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Середа, 2 листопада 2011 року

Народний депутат від партії ВО «Батьківщина» Володимир Каплієнко 31 жовтня повідомив про те, що організації, які займаються знайомствами українок із іноземцями задля шлюбу або працевлаштовують наших громадян за кордоном, тепер повинні будуть обов'язково отримати ліцензію на подібну діяльність.

Пан Володимир впевнений, що наявність ліцензії зможе гарантувати певну безпеку та захистить громадян від агенцій-аферистів. «Три роки тому я випадково потрапив у московську квартиру, де людей утримували примусово. Я цих людей бачив, — розповів автор законопроекту. — Серед них були люди, з яких просто знущалися і вимагали гроші, і були жінки, які народжували дітей для інших. Це просто страшна тема». За словами пана Володимира, деяким із них вдалося допомогти, але більшість усе ще чекає на допомогу.

За законопроектом Володимира Каплієнка, Кабінет Міністрів України у місячний строк з моменту набуття чинності закону повинен розробити та затвердити умови та критерії отримання ліцензії, а також визначити її вартість та орган, який буде займатися ліцензуванням господарської діяльності, пов’язаної зі збором та розповсюдженням (в тому числі в мережі Інтернет) інформації про фізичних осіб з метою їх знайомства. Кошти будуть надходити до державного бюджету.

Документ нардепа передбачає накладання штрафу після першого випадку порушення ліцензійних умов, а після повторного порушення — позбавлення самої ліцензії.

Більшість випадків торгівлі людьми пов'язані з виїздом за кордон з метою туризму, знайомством та шлюбом, працевлаштуванням або трудовою еміграцією. Таку інформацію надав Михайло Василенко, керівник ГО «Громадський експертно-аналітичний центр». «Майже всі ці види діяльності регламентуються відповідним законодавством, крім знайомства з метою шлюбу, — сказав пан Михайло. — Саме тому ми вирішили, що необхідно розробити певний механізм, аби регламентувати цей вид діяльності і обмежити ті ризики, з якими стикаються наші громадяни».

«За офіційною статистикою Організації Об'єднаних Націй за роки незалежності більше півмільйона українців постраждали від злочинної діяльності агентств», — сказав Михайло Василенко. Він додав, що, за даними МВС України, за останні п'ять років спостерігається збільшення зафіксованих випадків правопорушень за двома статтями — статтею №149 Кримінального кодексу, що стосується саме торгівлі людьми, і статтею №302 — «Створення або утримання місць розпусти і звідництво».

Як повідомив Євген Лаврик, президент «Всеукраїнської асоціації клубів знайомств», сьогодні по всій Україні діють приблизно дванадцять тисяч клубів знайомств без ліцензій на подібну діяльність. «У Білорусії, наприклад, подібні ліцензії отримали лише 18 агенцій, чотирьом було відмовлено, а дві здали свої ліцензії, оскільки більше не здійснюють таку діяльність», — повідомив пан Євген.

«За соціальною допомогою до центру «Ла Страда України» із 1997 року і по сьогодні звернулося 1943 потерпілих від торгівлі людьми», — повідомила Марина Легенька, юрист жіночого правозахисного центру «Ла Страда України». Аби попередити потрапляння у сексуальне рабство або ситуації, коли в дівчини відбирають паспорт і використовують як хатню працівницю без права на виїзд, пані Марина радить, щоб перше знайомство обов'язково проходило на території України.

Законопроект щодо протидії торгівлі людьми був прийнятий у першому читанні у Верховній Раді та наразі перебуває на доопрацюванні. Володимир Каплієнко очікує, що його законопроект буде прийнятий у другому читанні до кінця цього року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...