ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Ірані виявлена база для ядерних випробувань

Велика Епоха

На території Ірану інспектори МАГАТЕ розкрили базу для ядерних випробувань. 8―9 листопада ними буде опублікована офіційна доповідь про стан атомної енергетики на перської землі, повідомляє The Jerusalem Post.

В Ірані виявлена база для ядерних випробувань. Фото: BEHROUZ MEHRI/Getty Images
В Ірані виявлена база для ядерних випробувань. Фото: BEHROUZ MEHRI/Getty Images
Тривожні дані були отримані західною супутниковою розвідкою та перевірені експертами МАГАТЕ. Вони заявили, що випробування проводяться в сталевій камері, що розташована на військовому комплексі Парчін, недалеко від Тегерану.

За твердженням міжнародних інспекторів МАГАТЕ, іранські дослідники зараз перейшли від створення нового озброєння до тестування і повного комп'ютерного моделювання балістичних ракет з ядерними боєголовками, пише The Times. За даними джерела, допомогу іранським вченим у розробці ядерних пристроїв R265 (радіус 265 мм) надавав російський фізик В'ячеслав Даніленко.

У той же час, в ізраїльських ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що місцева влада винесла на обговорення тему бомбардування іранських ядерних об'єктів. На їхню думку, наявність у Ірані атомної зброї ставить під загрозу безпеку ізраїльській території. Зі свого боку, Тегеран також пригрозив серйозними заходами.

Представники західних країн вимагають якнайшвидше оприлюднити дану інформацію, щоб використовувати її для введення нових санкцій відносно Ірану. Росія ж і Китай закликають МАГАТЕ не публікувати її, щоб ще більше не загострювати конфлікт і не перешкоджати веденню переговорів.

Нагадаємо, починаючи з 2003 року Німеччина, Великобританія, Китай, Росія, США та Франція, спільно з МАГАТЕ домагалися від Ірану припинити роботи зі збагачення урану. Однак, після того, як у 2009 році рада МАГАТЕ засудила Іран за будівництво другого підприємства зі збагачення урану, переговори були перервані.

Пізніше, в грудні 2010 року президент Ірану оголосив країну ядерною державою, в той же час запевнив, що їх ядерна програма носить мирний характер.