• В Антарктиді формується гігантський айсберг

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 4 листопада 2011 року
У західній частині Антарктиди до кінця року народиться величезний айсберг площею 880 кв.км. Гігантська крижина може відколотися від дрейфуючих льодів і потрапити в океан наприкінці цього ― початку 2012 року.
Тріщина, що утворилася 14 жовтня в дрейфуючому шельфовому льодовому пласті льодовика Пайн-Айленд в Антарктиді, продовжує розширюватися і скоро призведе до утворення нового айсберга, повідомляють дослідники американського космічного агентства НАСА. Нині величина розколу становить близько 30 км, а глибина 60 метрів, повідомляє інформаційний портал NASA
Після вперше проведеної детальної аерозйомки полярних льодів Землі, фахівці прогнозують, що площа айсбергу, що відколеться, буде порівнянна з територією найбільшого міста в Німеччині ― Берліном.
Вчені вважають, що новий айсберг, який скоро вирветься на свободу, може стати найбільшим джерелом зміни глобального рівня моря та порушити курс океанських течій.
Зазначимо, Пайн-Айленд ― один з найбільших і рухомих антарктичних льодовиків в океанській зоні. Дослідники, що працюють в проекті Icebridge НАСА, фіксують формування гігантських айсбергів у приполярних областях Землі приблизно один раз на десять років.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...