• Яценюк: пенсії мають бути перераховані за новим розміром

  • П'ятниця, 4 листопада 2011 року

Парламент протиправно вилучив основну норму із закону про пенсійну реформу, яка передбачала вже з 1 жовтня перерахування пенсій відповідно до нового розміру середньої зарплати, заявив народний депутат України Арсеній Яценюк, виступаючи вчора в Києві на засіданні в Вищому адміністративному суді (ВАСУ).

3 листопада ВАСУ продовжив розгляд справи за позовом пана Яценюка, лідера партії «Фронт змін», до Верховної Ради про визнання протиправними дій українського парламенту під час голосування щодо закону про пенсійну реформу.

Виступаючи в процесі судових дебатів, Арсеній Яценюк узагальнив, що закон про реформування пенсійної системи містив чотири основних частини, зокрема, щодо підвищення пенсійного віку для чоловіків і жінок, скасування особливого порядку нарахування пенсій для ряду категорій громадян, підвищення страхового стажу.

«Іншими словами цей закон був спрямований на погіршення стану громадян і на порушення їхніх прав» — підкреслив парламентар.

Четверта частина закону, так звана поправка №40, зобов’язувала Кабінет міністрів невідкладно перерахувати пенсії відповідно до сучасного розміру середньої зарплати, оскільки останній перерахунок робився у 2006 році і вже не відповідає економічним реаліям. Однак, цю базову поправку, яка стосується 10 мільйонів пенсіонерів Верховна Рада протиправно вилучила з ухваленого закону, сказав пан Яценюк.

«Іншими словами, — зазначив він, — якби Верховна Рада і голова парламенту виконали свій конституційний обов’язок і направили цей закон для підписання Президенту України і Президент підписав цей закон, то 10 мільйонів пенсіонерів отримали б додатково по 334 гривні». Арсеній Яценюк заявив, що це стало мотивом порушення закону про регламент Верховної Ради.

«Ті, хто пишуть закони, не мають право їх порушувати, оскільки це призводить до повного правового нігілізму в Україні», — додав він.

Оголошуючи перерву, суд призначив наступне засідання на 9 листопада.

Нагадаємо, 20 вересня пан Яценюк подав позов до ВАСУ з вимогою визнати протиправними дії парламенту під час розгляду закону «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи». Позов ґрунтується на тому, що 6 вересня парламент під приводом усунення неточностей вилучив із прийнятого закону статтю, що забороняється Регламентом Верховної Ради.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...