• Кияни вимагають зупинити протизаконне будівництво біля Софійського собору

  • Скандальне будівництво
  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Субота, 5 листопада 2011 року
Київські активісти 4 листопада провели акцію протесту проти скандальної забудови біля Софії Київської. Вони зажадали негайно зупинити будівництво, яке досі активно триває, незважаючи на недавню заборону Київради, протест прокуратури і рішення суду.

По адресу Гончара, 17-23 активно продолжается стройка элитного жилищного комплекса «Fresco Sofia», несмотря на решение Киевсовета об остановке строительства. Фото: Евгений Довбуш/The Epoch Times Украина
За адресою Гончара, 17-23 активно триває будівництво елітного житлового комплексу «Fresco Sofia», незважаючи на рішення Київради про зупинення будівництва.
Фото: Євген Довбуш/The Epoch Times Україна

Представники організацій «Збережи старий Київ», «Штаб оборони Києва», ініціативної групи місцевих жителів, а також народний депутат Кирило Куликов зібралися біля будівельного паркану по вулиці Гончара, 17-23. Тут активно ведеться будівництво елітного житлового комплексу «Fresco Sofia» на 45 квартир і з видом на Софійський собор.

Організатори акції мали намір вручити підряднику копію постанови Київради про заборону будівництва і протест прокуратури. Проте представники забудовника зачинили прохід у зеленому будівельному паркані і відмовилися вийти для діалогу.

Активісти вимагали в полковника міліції, який охороняє цей захід, зобов'язати забудовника негайно зупинити несанкціоноване будівництво. Проте представник МВС послався на те, що не має таких повноважень і просто відповідає за порядок, і запропонував звернутися в прокуратуру.

Після цього учасники акції викликали міліцію до місця незаконного будівництва для виконання волі Київради. Однак, так і не домігшись бажаного від органів правопорядку, учасники акції вирушили в прокуратору, де буде визначена подальша доля цього будівництва.

«Зараз будуть вимагати від прокуратури або виконати припис 2009 року, або винести новий припис щодо заборони будівництва», — сказала Ірина Нікіфорова, голова ініціативної групи місцевих жителів.

Працівники на будівництві у відповідь на акцію активістів вивісили великий плакат з написом «ПРОСNМО ВЛАДУ ЗАХNСТNТИ НАШУ ПРАЦЮ ВІД БАНДN НІКІФОРОВОЇ».

“ На сьогоднішній день це будівництво не має ніяких правових підстав тут продовжуватися. Ви знаєте, останнє рішення Київради було заборонити, оголосити мораторій на забудову в зоні Софійського заповідника  ”

Народний депутат Кирило Куликов
За словами учасників акції, споруджуваний будинок зіпсує вид на тисячолітню «святиню», через що ЮНЕСКО може виключити цей пам'ятник архітектури зі списку культурної спадщини. Крім цього, фахівці побоюються, що будівництво може призвести до поступового руйнування Софійського собору.

«Не тільки естетичне сприйняття пам'ятника тепер порушується, але головне — це гідроекологія, — сказав Михайло Дегтярьов, член Національної спілки художників України, який працює над захистом культурних пам'яток. — Тут віками стояла циркуляція підземних джерел. А якщо будується будинок на палях, то порушується ця циркуляція, піднімаються ґрунтові води. За даними дирекції софійського заповідника, вони вже на 6—7 метрів піднялися за кілька останніх років».

За словами пана Дегтярьова, через це в Софійському соборі вже руйнується фундамент, йдуть тріщини в стінах, а також намокла знаменита мозаїчна композиція Богородиці — Оранти.

Присутній на акції народний депутат України Кирило Куликов зазначив, що на будівництві відбувається порушення низки нормативних актів — законів України, актів прокуратори і рішення Київради. «На сьогоднішній день це будівництво не має ніяких правових підстав тут продовжуватися. Ви знаєте, останнє рішення Київради було заборонити, оголосити мораторій на забудову в зоні Софійського заповідника», — сказав пан Куликов.

Депутат також вказав на порушення кримінального законодавства: це будівництво перегороджує шлях громадського транспорту, крани рухаються прямо над головами перехожих жителів і автомобілів.

«Я знову звернувся [в письмовому вигляді] до начальника ГУВС з вимогою зупинити це будівництво. Направив документи, які підтверджують, що будівництво незаконне. Відповідь була: співробітники міліції неодноразово виїжджали на ділянку забудови — будівництво не відбувається», — розповів депутат про свої марні спроби припинити свавілля.

За словами пана Куликова, він 4 листопада передав ці матеріали міністру регіонального будівництва, тому що в підпорядкуванні останнього перебуває Державна архітектурна інспекція. Вона повинна за всіма нормативними актами, які прийняті на сьогодні, відкликати дозвіл на будівництво.

***

За адресою Гончара, 17-23 хочуть побудувати 9-поверховий житловий будинок на 45 квартир, з двоповерховим підземним паркінгом на 32 сотки. Дозвіл на будівництво на цій ділянці було видано ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» 6 червня 2008 року.

Щоб звільнити місце для новобудови, був знищений дитячий майданчик і зелена зона. Постраждає розташована поруч будівля лабораторії Київської ендокринологічної лікарні, сусідні будинки також під загрозою — в них уже почали тріскатися стіни.

Будівництво на Гончара було заборонено ще 22 листопада 2010 року, після того як Київрада винесла рішення про його призупинення.

14 липня 2011 року Київська міська рада прийняла рішення про припинення цієї забудови. Також у липні цього року прокуратора Києва внесла припис з аналогічною вимогою.

На додаток до цього, рішення про зупинку будівництва «Fresco Sofia» прийняв і Шевченківський районний суд столиці в листопаді 2010 року.

Ще раніше — у жовтні 2009 року — організація ЮНЕСКО, турбуючись про долю Софії Київської, рекомендувала негайно припинити роботи.


Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...