• НСК «Олімпійський» відкрито після реконструкції в Києві

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Неділя, 9 жовтня 2011 року
У Києві 8 жовтня відбулася церемонія відкриття реконструйованого стадіону «Олімпійський». Щоб подивитися на підготовлену до Євро-2012 центральну арену країни, гості з усіх регіонів України та інших країн світу майже повністю заповнили трибуни.

Стадіон 'Олімпійський' відкрився в Києві після реставрації. Фото: Володимир Бородін/The Epoch Times Україна
Стадіон «Олімпійський» відкрився в Києві після реконструкції.
Фото: Володимир Бородін/The Epoch Times Україна

Близько 58 тис. глядачів подивилися феєричне шоу на тему історії України та феєрверк на честь відкриття нового «старого» стадіону «Олімпійський».

Початок не обійшовся без курйозів. Внаслідок піротехнічного шоу, запущеного з центру стадіону, загорілося протидощове накриття на одному з освітлювальних софітів даху стадіону. Пожежу вдалося швидко погасити.

Одним із перших номерів, який явно не був задуманий режисером програми, став вихід на поле трьох дівчат з організації Femen, оголених до пояса. Спочатку мало хто помітив їх, проте, коли за ними почали бігати стюарди, трибуни впізнали знаменитих борців за «Євро-2012 без проституції». Двох швидко вивели з поля, а третю довелося виносити за руки і ноги.

Коли диктор оголосив про те, що вітальне слово скаже Президент України Віктор Янукович, його зустріли свистом по всьому стадіону. Незважаючи на це, Президент привітав киян із знаменною подією для життя як столиці, так і всієї України, і після закінчення промови все ж отримав оплески.

На арену були запрошені знамениті українські спортсмени минулого, а також юніори футбольних клубів, які стали призерами Олімпіад та чемпіонатів з футболу Європи та світу. Серед відомих майстрів спорту, що вийшли на арену, були Володимир Мунтян, Сергій Бубка, Аліна Кабаєва, Лілія Подкопаєва, Олександр Волков, Яна Клочкова, Олексій Михайличенко та інші.

На сцені виступила Гайтана з піснею «Стожари», Ані Лорак («Червона рута») і Таїсія Повалій («Рідна земля»). Цвяхом програми стала відома колумбійська співачка Шакіра. Вона виконувала популярні хіти протягом не менше 40 хвилин. Під завершення виступу Шакіра заспівала гімн чемпіонату світу з футболу 2010, який пройшов у ПАР.

Закінчилося відкриття ще одним 5-хвилинним феєрверком.

За повідомленням організатора, у двогодинній програмі взяли участь 2500 волонтерів, а також близько 500 артистів з усього світу.НСК «Олімпійський» прийме 5 матчів фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, в тому числі фінал Євро-2012, який відбудеться 1 липня 2012 року.

Реконструкція стадіону проходила згідно з вимогами УЄФА до стадіонів класу «Еліт», що передбачає нову систему безпеки, збільшення кількості підходів до стадіону та шляхів евакуації, систему відеоспостереження з моніторами і відеокамерами, інформаційно-комп'ютерними технологіями.

Після реконструкції стадіон отримав скляний фасад та покриття у вигляді підвісного навісу з напівпрозорої синтетичної мембрани, який буде накривати всі глядацькі місця від негоди.

З усіх стадіонів, які готуються до Євро-2012, НСК «Олімпійський» має найбільшу місткість стадіону — 70 050 місць. З них під час матчів Євро-2012 УЄФА буде використовуватися 68 055 місць, у тому числі 3546 бізнес-місць, 150 (20 в VIP-секторі) місць для інвалідів, 1497 місць для представників ЗМІ і 366 — для коментаторів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...