• Вищий український суд порушив права 10 мільйонів українських пенсіонерів — Яценюк

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 10 листопада 2011 року
Суд не задовольнив позов Арсенія Яценюка про визнання протиправним вилучення із закону пенсійної реформи статті «Про перерахунок пенсій за сучасними показниками середньої заробітної плати». Таке рішення ухвалила вчора колегія з п'яти суддів Вищого адміністративного суду України в Києві (ВАСУ).
Народний депутат хотів через суд зобов'язати Верховну Раду скасувати рішення парламентаріїв про виключення із закону про пенсійну реформу статті «про осучаснення пенсій», прийняте ними 6 вересня 2011 року. Ця норма раніше була включена в законопроект завдяки поправці № 40, внесеної депутатом А. Яценюком.
Відповідно до неї, українцям, які вийшли на пенсію в 2010 році, передбачався перерахунок пенсій по базi показників середньої заробітної плати за 2009, а не за 2006―2008 рр. Якби суд задовольнив позов Арсенія Яценюка то, це дозволило б підняти пенсії 10 мільйонам пенсіонерів.
Так, показник середньої заробітної плати за 2009 р. становив 1650,43 грн, а за 2006 рік ― 928,81 грн, з чого видно, скільки заробленої пенсії недоотримали громадяни-пенсіонери. Ситуації з невірним перерахунком пенсій, які мають місце в багатьох регіонах України, прямо порушують ч. 4 ст. 42 закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Проте, суд побоявся виносити важливе справедливе рішення проти парламенту, бо суддів ВАСУ обирають і затверджують у Верховній Раді, зазначає позивач. «Свою відмову вони мотивували тим, що розгляд таких справ не входить у компетенцію суду. Таким чином, суд порушив права 10 мільйонів українців, яким недорахували до пенсії 334 грн», ― підкреслив Арсеній Яценюк.
Зазначимо, небайдужі юристи склали приблизний позов про перерахунок пенсії та пропонують обдуреним українським пенсіонерам, подавати до суду адміністративний позов про перерахунок пенсії. Нижче наводиться зразок заяви, який підготував юрист Олександр Покутній. 
Фото: 2000.net.ua
Зразок заяви з сайту: 2000.net.ua
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...