• Лідер Меджлісу: Призначення Могильова на посаду прем'єра Криму — найдурніше

  • Вівторок, 8 листопада 2011 року

Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв назвав вчорашнє призначення Анатолія Могильова головою Ради міністрів Криму «найдурнішим» рішенням Віктора Януковича. У той же час Верховна Рада АР Крим більшістю голосів сьогодні проголосувала за нового кандидата на пост прем'єра.

Як заявив кримський народний депутат РБК-Україні, найімовірніше, це було зроблено для того, щоб «ще більше загострити протестні настрої серед кримських татар в Автономній Республіці та посилити напруження».

Мустафа Джемілєв зазначив, що Анатолій Могильов обмежував права кримських татар і робив расистські заяви, будучи міністром внутрішніх справ України. «Могильов перебуває в такому віці, що сподіватися на зміну характеру не варто. Хоча, можливо, він і врахував зауваження», ― висловив свою думку глава Меджлісу щодо лояльності до кримських татар призначеного прем'єра.

У той же час пан Джемілєв заявив про свою відставку, пославшись на «вік» і бажання «дати дорогу молодим». Однак його політичні опоненти вважають, що це «не в східних традиціях». Як сказав член фракції «Регіони Криму» Григорій Іоффе: «Тут більше східної хитромудрості, ніж вивіреної і осмисленої позиції».

Заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз також вважає, що відхід Мустафи Джемілєва з поста глави Меджлісу кримсько-татарського народу може негативно позначитися на політичних позиціях національного руху, повідомляє Главком.

Раніше на посаду голови Ради міністрів Криму пропонували також першого віце-прем'єра Криму Павла Бурлакова, голову Севастопольської міськдержадміністрації Володимира Яцубу, губернатора Київської області і колишнього главу «Чорноморнафтогазу» Анатолія Присяжнюка, губернатора Черкаської області Сергія Тулуба й інші кандидатури.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...