ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Підприємці влаштують «Податковий Майдан-2»

Велика Епоха
Підприємці малого і середнього бізнесу планують провести 1 грудня 2011 року загальнонаціональний страйк під гаслом «Переоблік влади». У цей день страйкуватимуть 200 тисяч українців.

Акція протесту підприємців проти Податкового кодексу відбулася в Києві 25 листопада 2010 року. Фото: Володимир Бородін / Велика Епоха
Акція протесту підприємців проти Податкового кодексу відбулася в Києві 25 листопада 2010 року. Фото: Володимир Бородін / Велика Епоха
Така міра викликана тим, що через рік після «Податкового Майдану», ряд обіцянок щодо спрощення системи оподаткування, дані підприємцям владою, так і не виконані, в той же час тиск від силових структур на активістів зріс. Проти організаторів минулорічного страйку порушувалися кримінальні справи, та йшло залякування, щоб «не піднімали шум», передає ICTV.

З деякими активістами співробітники СБУ і міліції провели «бесіду», повідомляє глава Всеукраїнського центру сприяння підприємницькій діяльності Олександр Данилюк. Багато хто з них не витримали пресингу. Так, з 5 тисяч регіональних ініціативних координаторів 90% замовкли. Малозабезпеченим дуже важко відстоювати свої права, кажуть підприємці.

Також по доходам ПП вдарило й зниження купівельної спроможності людей. У зв'язку з цим, багато підприємців щоквартально подають порожні декларації. Інші ведуть свій бізнес з великою обережністю. У той же час, збільшився єдиний податок.

Офіційних найманих працівників не стало більше, тому що за кожного доводиться занадто багато платити податків, документувати ж треба про всі транзакції. А віра в чесність суддів тане, як сніг на сонці, оскільки для позитивного рішення суду потрібно викласти дуже велику суму ― $10―300 тис., за словами координатора громадського руху «Громадянський опір», екс-голови Держкомпідприємництва Олександри Кужель, ― залежно від того, яку суму виписують, повідомила вона репортерові ICTV.

За статистичними даними Міжнародної фінансової корпорації, за останній рік час на оформлення дозвільної документації в Україні скоротилося з 44 до 36 днів, а на підкуп чиновників бізнесмени витрачають у середньому вже не 6%, а 10% доходу, як зазначає джерело.