ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

По Австралії пройшовся водяний смерч із градом

Велика Епоха
Північний схід Австралії вчора та сьогодні вночі пережив найгірший шторм, під час якого випало до 65 мм дощу. На південно-східному узбережжі материка сьогодні вночі випав град, завбільшки з м'яч для гри в гольф, передає The Australian.

Північний схід Австралії вчора та сьогодні вночі пережив найгірший шторм, під час якого випало до 65 мм дощу ― найвища кількість опадів для держави, повідомив старший синоптик Джеймс Тейлор. Фото: Ross Tuckerman/Getty Images
Північний схід Австралії вчора та сьогодні вночі пережив найгірший шторм, під час якого випало до 65 мм дощу ― найвища кількість опадів для держави, повідомив старший синоптик Джеймс Тейлор. Фото: Ross Tuckerman/Getty Images
Головний синоптик Бюро метеорології Джеймс Тейлор заявив, що основний удар бурі ― однієї з найбільш лютих у цьому році, припав на штат Вікторія. В районах на південному сході Мельбурна всього за 10 хвилин випало від 12 до 14 мм опадів з градом. В одному з найбільш постраждалих районів Франкстону вчора за 20 хвилин випало 30 мм опадів. У Баллараті в розпал шторму бив град, розміром з м'яч для гольфу, сказав він. За ніч в Мельбурні, Кройдоні і Баллараті випало понад 65 мм опадів.

«За відомістю штаб-квартири американської мовної корпорації«Сі-Бі-Ес» Black Rock («Чорний камінь») із Мельбурну, у них мав місце водяний смерч», ― цитує джерело повідомлення пана Тейлора.

У Державну службу з надзвичайних ситуацій Вікторії протягом нинішньої ночі надійшло понад 1000 прохань про допомогу. Дзвонили люди, заблоковані в автомобілях та будинках, також повідомляли про повалені дерева, раптові паводки та повені.

Так, у Кройдоні було врятовано кілька людей, автомобілі яких застрягли в паводкових водах. З міст на північному заході від Мельбурна надійшло 150 повідомлень про повалені дерева і 40 ― про пошкодження будинків. Більше 200 жителів Франкстону подзвонили, просячи про допомогу, чиї двори були затоплені і заблоковані поваленими деревами. У Водонгі з кількох будинків вітром зірвало дахи.

Зараз всі рятувальні служби штату Вікторія переведені на цілодобовий посилений режим роботи.

На думку експертів, смерч був викликаний зіткненням теплого та холодного атмосферних фронтів. Відзначимо, проливні дощі долають австралійців вже тиждень.

Відео. По Австралії пройшовся водяний смерч із градом.