• Киргизія: 400 ув'язнених зашили собі роти

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 24 січня 2012 року
У Киргизії 400 ув'язнених із чотирьох виправних колоній зашили собі роти на знак протесту проти режиму утримання.
СІЗО-1 в БішкекуЯк повідомляє сьогодні АКИpress з посиланням на омбудсмена Киргизської Республіки Турсунбека Акуна, ув’язнені в СІЗО-1 проводять акцію голодування. За його словами, із 1371 злочинця, який утримується в колонії, лише 259 приймають їжу.
Протестувальники вимагають послаблення режиму утримання ув'язнених, зокрема, виділення так званих «відкритих камер», які б дозволяли свободу пересування в інші камери, як це було раніше.
Глава держслужби виконання покарань Шейшенбек Байзаков із цього приводу заявив, що ця вимога виконана не буде. «Такого не буде! Вони хочуть, як і раніше, ходити по поверхах, знущатися над співробітниками, тиснути на ув'язнених. Нехай хоч всі собі роти позашивають!», ― сказав він. Байзаков відзначив, що у разі потреби голодуючих будуть годувати примусово.
Хвиля бунтів у СІЗО Киргизії тримається з середини січня. Для придушення заворушень сюди направили спецназ. В результаті мешканці ізолятора були суворо побиті, один із підслідних помер. У зв'язку з цим ув'язнені почали голодовку.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...