ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На лаві підсудних опинився іспанський суддя, який звинуватив Піночета

Велика Епоха
Іспанський суддя Бальтасар Гарсон, який видав ордер на арешт чилійського диктатора Аугусто Піночета, сам став підсудним, повідомляє Бі-бі-сі.

Бальтасар Гарсон. Фото: JAVIER SORIANO/AFP/Getty Images
Бальтасар Гарсон. Фото: JAVIER SORIANO/AFP/Getty Images
Верховний Мадридський суд звинувачує його в незаконному виданні дозволу поліції на прослуховування розмов адвокатів із клієнтами. Проти нього також висунуто ще два обвинувачення. Другий позов ― за перевищення повноважень під час розслідування фактів зникнення десятків тисяч громадян Іспанії в період громадянської війни 1936―39 років і диктатури генерала Франсіско Франко. І третій позов ― за отримання хабарів від банку в Нью-Йорку.

Обвинувальний висновок 56-річному Бальтасару Гарсону за першим позовом було зачитано вчора ввечері в присутності колегії із семи суддів та його адвоката.

Гарсон не визнає своєї провини. Він заявив, що завжди прагнув забезпечити право відповідачів на справедливий суд.

Прихильники Гарсона заявляють, що іспанський суддя став жертвою інтриг противників його правозахисної діяльності, яку він здійснював останні 20 років. «Такі дії є ганьбою для верховного суду, правосуддя та іспанської демократії. Верховний суд зараз судить людину за те, що вона намагалася боротися зі злочинами та корупцією Франка!», ― висловив своє здивування суду член іспанського парламенту від Об'єднаної лівої партії Гаспара Льямазарес.

Згідно з іспанським законодавством, прослуховування розмов у в'язниці адвокатів із підозрюваними в тероризмі дозволяється. Однак щодо інших категорій злочинів, формулювання закону розпливчасті. Суддя, що веде справу, може дозволити підслуховування в рамках закону, якщо це допоможе слідству отримати нові факти.

У разі доведення провини Гарсона за першим із трьох процесів, суд не відправить відповідача у в'язницю, але може позбавити права займатися юридичною діяльністю строком на 17 років.