ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Підприємці й чорнобильці з тупотом стукали в чиновницькі двері у Львові

Велика Епоха
У середу вранці відбулася акція протесту чорнобильських ліквідаторів-ветеранів сумісно з підприємцями перед вікнами Львівської облдержадміністрації.

У середу вранці відбулася акція протесту чорнобильських ліквідаторів-ветеранів перед вікнами Львівської облдержадміністрації. Фото: Віктор Гаврилів/The Epoch Times Україна
У середу вранці відбулася акція протесту чорнобильських ліквідаторів-ветеранів перед вікнами Львівської облдержадміністрації. Фото: Віктор Гаврилів/The Epoch Times Україна
Об 11:00 учасники заходу, переважно літнього віку мешканці Львова та області, розгорнули транспаранти з написами: «Дітям Чорнобиля та евакуйованим — захист згідно Чорнобильського закону! Львів». «Ні! Змінам чорнобильського закону!», «Депутатам-трутням — мінімальні пенсії». Відбулася прес-конференція.

Кульмінаційним моментом можна вважати створення шумових ефектів на імпровізованих тулумбасах — заповнених драже пластикових пляшках — задля привернення уваги посадовців до недбалого виконання, на думку демонстрантів, виконавчою владою доручень як законодавчої, так і судової її гілки.

Один із протестувальників, який назвався Романом, стверджує, що уже тривалий час «відчуває себе викинутим за борт держави» — порятунок бачить лише в «розбудові національної ідеї».

Інший учасник акції, що не побажав назвати свого імені, констатує «ріст злочинності на всіх рівнях суспільства від моменту отримання Україною статусу незалежної держави», — що, на його думку, взагалі не дозволяє «говорити про якусь державу».

І, хоча першому духовно ближчі ідеї Бандери, іншому — Маркса, поки що між ними не виникало жодних суперечок: адже вони були учасниками довготривалого пікету (6—15 грудня минулого року), що проходив також під стінами Львівської ОДА. Тоді, до речі, з уст губернатора було почуто обіцянку про значні фінансування по справах «чорнобильців» на початку нового року. Протестувальники вважають, що цей термін уже минув, і тому відчувають обурення тим більше, що на цей раз фактично ніхто з високопоставлених осіб області так і не виходив.

Фіналом заходу стало складання петиції з повторними вимогами повернення до минулорічного рівня пенсійних окладів ветеранам Чорнобиля; пришвидшення процедури розгляду справ, відкритих згідно зі скаргами окремих «чорнобильців». Останні скаржаться на регулярні недоплати, що спостерігалися протягом останніх місяців, а також — затягування з виплатами згідно з формально виграними уже судовими справами.

До 13:30 петиція була остаточно оформлена, завізована й відправлена на розгляд адресатові — голові Львівської ОДА. Найстійкіші протестувальники статечно зійшли з місця проведення акції, переводячи теми розмов на запчастини до автотехніки та продукти харчування.

Віктор Гаврилів. Велика Епоха, Україна