ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Янукович переніс День Свободи на інше число

Велика Епоха
Президент України Віктор Янукович скасував сьогодні указ про святкування Дня Свободи 22 листопада 2004 року, який встановила «Помаранчева революція», перенісши його на День Соборності.

Фото: SERGEI SUPINSKY/Getty Images
Фото: SERGEI SUPINSKY/Getty Images
В указі сказано, що це рішення прийняте на підтримку пропозицій громадян та громадських організацій з метою впорядкування святкування в країні деяких пам'ятних дат і професійних свят.

Колишній Президент України Віктор Ющенко підписав указ про святкування Дня свободи 22 листопада в січні 2005 року.

День Свободи тепер відзначатиметься 22 січня разом із Днем Соборності, який святкується після об'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в 1919 році.

«Значення свободи як невід'ємної складової незалежної України набуває особливого змісту і стає нерозривно пов'язаним із соборністю наших земель», — пояснює Янукович, якого цитує його прес-служба.

Представники опозиції розкритикували указ Президента, назвавши «актом знущання не тільки над лідером опозиції, а й мільйонами людей, які в 2004 році повстали проти приходу до влади криміналітету».

«Це демонстрація приниження бандитською владою кожного громадянина, спроби витравити найменший спогад про час, коли країна відверто говорила Януковичу, хто він і де його місце», — йдеться в заяві БЮТ.