ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія заборонила книгу, яку читають у 114 країнах світу

Велика Епоха
Російський суд заборонив росіянам читати книгу духовної практики Фалунь Дафа, яку читають мільйони людей у 114 країнах світу.

Фото: photos.com
Фото: photos.com
Колегія в цивільних справах Краснодарського крайового суду минулого тижня залишила книгу «Чжуань Фалунь» у списку екстремістської літератури міністерства юстиції Росії, куди її помістив потай від російських послідовників Фалунь Дафа (також відомий як Фалуньгун) Первомайський суд Краснодара у 2008 році.

Після цього Крайовий суд Краснодара скасував рішення і відправив справу на повторний розгляд. Протягом 3 років книга «Чжуань Фалунь», яка була визнана бестселером у Китаї і перекладена на понад 40 мов, пройшла 7 незалежних експертиз. Вони зробили висновок, що книга не є екстремістською, оскільки не закликає до порушення соціальної, расової, національної чи релігійної ворожнечі.

Михайло Синіцин, представник некомерційного партнерства «Фалунь Дафа», сказав, що в ході судового засідання було порушено один із основоположних принципів судочинства — рівноправність сторін.

«Усі клопотання прокурора про призначення експертизи, про питання до експертів, про виклик фахівців були задоволені, а в аналогічних клопотаннях зацікавлених осіб, судом було відмовлено», — зазначив Синіцин.

Він сказав, що чиновники також спотворили висновки експерта, яка заявила, що в «Чжуань Фалунь» відсутні негативні висловлювання — в рішенні суду сказано, що експерт взагалі не змогла зробити висновок.

Крім того ряд досліджень і висновків, включаючи висновок Геральдичної ради при Президентові, висновок експерта Росохоронкультури і висновок експерта ФСБ, який однозначно заявив про відсутність у матеріалах екстремістського змісту, також не були прийняті до уваги.

У своєму експертному висновку начальник відділу наукових публікацій Російського державного історичного архіву Давид Раскін каже: «... вчення, викладене у книзі «Чжуань Фалунь», закликає своїх послідовників до підвищення морального і духовного рівня людини; сумлінного виконання своїх трудових і громадянських обов'язків, у тому числі до виховання дітей, турботи про своїх близьких; відмови від шкідливих звичок, уподобань людини, в т. ч. куріння, вживання алкогольних напоїв; культивування в людині правдивості, доброго і терплячого ставлення до людей», повідомляє телеканал NTD.

Одна послідовниця Фалунь Дафа, що була присутня на розгляді справи, розповіла, що коли суддя виголошувала рішення, то складалося таке враження, наче розігрувався спектакль, де вже заздалегідь були прописані ролі.

Вона також сказала, що в залі суду перебували представники від прокуратури і міністерства юстиції, відчуваючи себе цілком упевнено.

«Вони були дуже спокійні, не заперечили ні по одному пункту наших клопотань, нічого не відхиляли, очевидно, знаючи вже результат розгляду касаційної скарги», — зазначила вона.

Послідовники Фалунь Дафа пояснюють таке рішення суду тиском з боку китайського режиму, який переслідує мільйони послідовників цієї практики в Китаї з 1999 року.

Репресії почалися після того, як колишній лідер компартії Цзян Цземінь угледів у великій популярності Фалуньгун загрозу для своєї влади і оголосив її поза законом, наказавши масово знищувати книги «Чжуань Фалунь».