ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

До Сирії прибули іноземні спостерігачі

Велика Епоха
Іноземні спостерігачі прибули до Сирії, щоб оцінити виконання сирійською владою плану з припинення насильства, жертвами якого, за оцінками ООН, стало близько 5000 чоловік.

Фото: Getty Images
Фото: Getty Images
У вівторок група спостерігачів, до якої входить кілька експертів від Ліги арабських країн, приїхали до міста Хомс, де напередодні, як повідомлялося, сталися зіткнення між військами сирійського режиму і його противниками. В результаті конфлікту тоді загинуло понад 30 людей.

Перевірити достовірність інформації не є можливим, тому що сирійський режим обмежив роботу представників іноземних ЗМІ в країні.

Місцевий координаційний комітет, що представляє сирійську опозицію, повідомив сьогодні, що в понеділок було убито 42 людини.

Тим часом, до прибуття іноземної місії у вівторок вранці, військові танки почали покидати околиці міста, повідомляє американський телеканал CNN, посилаючись на місцевого жителя та громадського активіста. Він також сказав, що близько 2000 осіб організували сидячу акцію, очікуючи приїзду міжнародної групи експертів.

У свою чергу, державні сирійські ЗМІ повідомляють про жертви серед військових, яких убили «озброєні терористичні групи» — термін, що часто використовується режимом Асада для опису опозиційного повстання проти нього.

Незважаючи на ряд міжнародних санкцій, в Сирії тривають криваві зіткнення протягом 9 місяців після початку так званої «Арабської весни», що дала старт скиданню диктаторів в арабському світі, які правили протягом десятків років.