ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Білорусь закупатиме у Китаї обладнання для стеження

Велика Епоха
Уряд Білорусі веде переговори з найбільшою китайською компанією в сфері телекомунікацій Huawei Technologies Co. з установки систем відео спостереження, повідомляє американська ділова газета The Wall Street Journal.
Компанія Huawei, яка виробляє мережеве обладнання та програмне забезпечення, що підтримує відео спостереження. Фото: STR/AFP/Getty Images
Компанія Huawei, яка виробляє мережеве обладнання та програмне забезпечення, що підтримує відео спостереження. Фото: STR/AFP/Getty Images
Переговори в Білорусі ― знак того, що ця китайська компанія прагне контактувати з авторитарними режимами, підкреслює «Газета Уолл-стріт».

Нещодавно китайська компанія заявила про скорочення масштабу своєї діяльності в Ірані. Це оголошення було зроблено після того, як редакція газети повідомила про те, що іранська поліція відстежує місцезнаходження мобільних телефонів за допомогою технологій, що надаються Huawei Technologies Co.

Минулого тижня Huawei підписала меморандум з Міністерством промисловості Білорусі по ряду проектів в галузі телекомунікації, зокрема, установку в центральних районах міст і стратегічних об'єктах систем відео спостереження з інтелектуальним аналізом із метою захисту. Проте конкретні проекти поки компанією не підтверджені.

В усьому світі системи відео спостереження ― це нормальний інструмент для правоохоронних органів. Але Міжнародна Амністія, критики та правозахисні організації заявляють, що такі системи стеження, фактично, можуть втручатися в приватне життя суб'єкта, на зразок «Великого Брата». Тому вони стурбовані продажами подібних технологій Білорусі, де існує авторитарний режим, і уряд безцеремонно і грубо пригнічує збори в громадських місцях, пише джерело.

Так, рік тому в Мінську при розгоні демонстрації поліцейські та співробітники КДБ знімали учасників на ручні відеокамери, після чого ці матеріали використовувалися в суді, як повідомляє директор організації Free Belarus Now Ірина Богданова.

У липні 2011 року західні компанії, в числі яких світовий лідер в області мережевих технологій Cisco Systems Inc. були готові допомогти в створенні нової системи відео спостереження в Китаї: мережі з 500 тисяч камер відео спостереження, що покриває все місто. Китайські чиновники заявили, що це буде сприяти у запобіганні злочинів, проте правозахисники застерігають, що таку систему зручно застосовувати проти дисидентів, пише The Wall Street Journal.

Компанія Cisco зазначила, що їхня участь у проекті китайського міста була в наданні обладнання маршрутизації та комутації, а не камер відео спостереження або програмного забезпечення.