• Японія домовляється з Китаєм про купівлю держоблігацій КНР

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 20 грудня 2011 року
Японія веде переговори з Китаєм про можливість придбання держоблігацій КНР у рамках розподілу вкладеного капіталу, з метою зниження ризику можливих втрат (диверсифікації) іноземних довгострокових фінансових вкладень країни.
Міністр фінансів Японії Дзюн Адзума заявив: «Я вважаю, що для Японії та Китаю було б взаємовигідним інвестувати кошти в держборги обох сторін. Ми хочемо збільшити активи в юанях з метою поглиблення наших відносин, але при цьому не відмовляємося від інвестицій в євро- та доларових активах», цитує міністра агентство Bloomberg
КНР без будь-яких перешкод може придбати державні облігації Японії, в той час як японська сторона купувати китайські цінні папери не має можливості. Раніше, у вересні 2010 року, прем'єр-міністр Йосіхіко Нода, який займав тоді пост міністра фінансів Японії, давав зрозуміти Пекіну, що в Японського архіпелагу повинна бути можливість інвестувати ієни в китайський ринок для стабілізації зміцнення національної валюти, яка є «притулком зберігання інвестицій для багатьох інвесторів».
У грудні Йосіхіко Нода планує обговорити з китайським колегою можливість покупок держоблігацій КНР, зазначив Адзума, проте поки остаточного рішення з цього питання не прийнято.
Валютні резерви Японії в листопаді 2011 року становили $1,305 трлн, і таким чином листопадові показники виросли на $94,88 млрд в порівнянні з жовтнем, повідомила 7 грудня влада країни. У той же час Китай скоротив обсяг вкладень в японські держоблігації на 853 млрд ієн ($11 млрд). У зв'язку з цим Японії необхідно провести диверсифікацію долара.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...