• Помер знаменитий екс-президент Чехії Вацлав Гавел

  • Олександра Гончаренко | Велика Епоха
    Понеділок, 19 грудня 2011 року

Відомий політик і правозахисник Вацлав Гавел помер у неділю у віці 75 років після тривалої хвороби.

Будучи президентом Чехословаччини з 1989 по 1992 роки і пізніше главою новоутвореної Чеської Республіки з 1993 по 2003 роки, він повернув своїй країні демократію.

Він також відомий як письменник, драматург і дисидент, а також лауреат багатьох міжнародних премій в галузі літератури і за політичну діяльність.

Вчора на центральній Вацлавській площі в Празі тисячі чехів спонтанно зібралися, щоб висловити свою скорботу і любов до Гавела.

З динаміків лунала «Молитва за Марту» — одна з головних пісень «Оксамитової» революції, що поклала початок реформування комуністичного режиму в Чехословаччині наприкінці 1989 року, по завершенню якої Вацлав став президентом.

Багато чехів приносили квіти і запалювали свічки біля заміського будинку Вацлава, що розташований недалеко від Градечека, де він провів свої останні роки життя.

Чеський економіст Томаш Седлачек у своєму виступі на пам'ять про загиблого зазначив, що, незважаючи на те що Вацлав помер, його девіз «Істина і любов завжди переможуть брехню і ненависть» завжди залишатиметься безсмертним, повідомляє чеське агентство Novinky.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...