ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Соратники висунули Тимошенко кандидатом на Нобелівську премію миру

Велика Епоха
Опозиція висунула сьогодні кандидатуру екс-прем'єра України Юлії Тимошенко на здобуття Нобелівської премії миру у 2012 році.

Таким чином соратники по партії «Батьківщина» та керівники молодіжного крила партії «Батьківщина молода» пропонують позначити зусилля в'язня Лук'янівського СІЗО в недопущенні зриву поставок газу в Західну Європу у 2009 році, повідомляє газета «Сегодня».

Як зазначила голова комітету ВР України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська і голова «Батьківщина молода» Євген Суслов, Тимошенко стала жертвою судового свавілля за те, що свого часу взяла на себе відповідальність за підписання угоди, без якої країни Європи втратили б можливість для опалення в зимовий період.

Також вони вказали у своїй заяві, що суд над екс-прем'єром України відбувся з порушенням міжнародних стандартів і незаконно визнав Тимошенко винною в перевищенні повноважень і засудив її до 7 років позбавлення волі.

Право висувати кандидатів на Нобелівську премію мають лише приватні особи, щоб уникнути публічного обговорення і процедури голосування. Усі пропозиції розглядаються за участю вчених-філософів, істориків, юристів, представників політичних наук та громадських діячів. Рішення про присудження премії миру приймає Норвезький нобелівський комітет.

Відзначимо, в січні 2011 року на здобуття Нобелівської премії миру було висунуто депутата Верховної Ради, голову меджлісу кримськотатарського народу Мустафу Джемільова. Його кандидатуру запропонували: 17 професорів із України, Польщі, Румунії, Угорщини, Росії, Туреччини та США, 3 парламентарія з України, Канади та Литви, а також німецьке Товариство захисту пригноблених народів, повідомляє джерело.