• Канада вийшла з Кіотського протоколу

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 13 грудня 2011 року
Міністр навколишнього середовища Канади Пітер Кент учора офіційно оголосив про вихід його держави з Кіотського протоколу. Таким чином, Канада стала єдиною країною, що вийшла з угоди.
Пітер Кент оголосив про вихід Канади з Кіотського протоколу на наступний день після продовження угоди до 2015 року, на конференції ООН в Дурбані, де були присутні делегати 200 країн. Він зазначив, що дана угода не працює, оскільки його дія не поширюється на США та Китай ― найбільших лідерів по викидах парникових газів, як повідомляє Associated Press.
Канадський міністр також заявив, що приєднання Канади до цієї угоди було однією з найбільших помилок, допущених колишнім канадським урядом. «Я не здивуюся, якщо незабаром про вихід з Кіотського протоколу оголосять й інші країни», ― сказав він.
Раніше не тільки Канада, але Японія та Росія заявляли, що не бажають підписувати нову версію Кіотського протоколу.
Нагадаємо, Кіотський протокол ― це міжнародна угода в сфері охорони навколишнього середовища, ратифікована в грудні 1997 року в японському місті Кіото, на додаток до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. В рамках цієї угоди розвинені держави та 28 країн з перехідною економікою (центральна і східна Європа, Закавказзя і Середня Азія) повинні скорочувати викиди парникових газів. При цьому ряд найбільших промислових країн, в числі яких Китай та Індія, ніяких зобов'язань на себе не взяли. А на їх частку припадає найбільша кількість викидів. Не ратифікувала Кіотський протокол і США.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...