• У Великобританії оголошено найбільший за останні десятиліття загальнонаціональний страйк

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 30 листопада 2011 року
Більше 2 мільйонів працівників державного сектора у Великобританії сьогодні почали 24-х годинний загальнонаціональний страйк проти скорочення державних службовців та пенсійної реформи. На вулицях британських міст проходять сотні ходів і мітингів.
Страйк було оголошено опівночі 30 листопада, що призвело до перебоїв у залізничному сполученні і транспортних послугах, затримок міжнародних рейсів в аеропортах і поромних терміналах.
Сьогодні закрито більшість державних шкіл, музеїв, Лондонський гідрометцентр. Відкладені тисячі некритичних операцій в лікарнях. Не вийшли на роботу навіть працівники буфету британського парламенту і співробітники прикордонної служби Великобританії.
Держслужбовці, вчителі, лікарі та пожежні протестують проти пенсійної реформи, яка передбачає підвищення пенсійного віку і збільшення відрахувань із зарплати працівників на майбутню пенсію, передає Associated Press. Також страйкарі виступають проти скорочення державного сектору.
Як заявили представники профспілкових організацій, ― це найбільший страйк за останні 30 років. Тим часом влада Сполученого Королівства зажадала від профспілок скасувати захід. Британська держава за день простою втратить 500 млн фунтів стерлінгів (близько $770 млн), повідомляє джерело.
Останній великий страйк у країні пройшов у липні 2011 року в Лондоні. У ньому взяли участь близько півмільйона чоловік.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...