• У США відзначають День подяки

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 24 листопада 2011 року
День подяки, або як його ще називають «Індичий день», ― свято врожаю, що відзначають у США на четвертий четвер листопада, який у нинішньому 2011 році припав на 24 листопада.
День подякиЦе цивільне свято, яке має в своєму початку релігійне коріння, вважається в Америці загальнонародним. Його перейняли від традиційного святкування врожаю в Європі.
З найдавніших часів, у цей осінній день хлібороби багатьох країн дякували богам за багатий урожай і достаток плодів, а також висловлювали добре ставлення родині та друзям за матеріальний добробут.
У цей день за святковий стіл збираються кілька поколінь однієї родини в будинку старших. Присутні по черзі виголошують слова подяки за все хороше, що сталося в їхньому житті.
На столі, традиційно ставляться фарширована індичка, журавлинний сироп, солодкий гарбузовий пиріг, різні фрукти та овочі, які втілюють достаток осінніх дарів. Доповнюють відчуття достатку і щедрості природи яскраві молоді гарбузи, гілочки ягід і букети хризантем.
Також у цей день у Нью-Йорку проходить грандіозний парад, напередодні якого влаштовується церемонія надування іграшок, а ввечері над протокою Іст-Рівер організовується феєрверк. Все свято показують у прямій трансляції по телебаченню.
Слідом за Днем подяки настає «Чорна п'ятниця», з якою в американських магазинах і в інтернеті починаються передріздвяні розпродажі. Багато працівників на «Чорну п'ятницю» беруть відгул, щоб відвідати магазини, оскільки в цей день продавці пропонують суттєві знижки. Так, у 2010 році у вихідний «Чорної п'ятниці» американськими покупцями було витрачено більше $45 млрд.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...