• Лідери країн Південно-Східної Азії зібралися на саміті АСЕАН в Індонезії

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 18 листопада 2011 року
Сьогодні в курортному містечку Нуса-Дуа на індонезійському острові Балі зібралися керівники 10 держав - членів Асоціації країн Південно-Східної Азії (АСЕАН) і країн-партнерів по діалогу. Головна тема їхньої зустрічі - «Спільнота АСЕАН в глобальному співтоваристві націй».
АСЕАНЩорічний 19-й саміт відкрився обговоренням основної теми: майбутній розвиток морського співробітництва, економічне партнерство і зміцнення міждержавних взаємозв'язків між країнами регіону. У рамках розширення форуму морського співробітництва «АСЕАН + 6» буде прийнята дорожня карта. До неї увійдуть ще шість країн Південно-Східної Азії: Японія, КНР, Індія, Південна Корея, Австралія і Нова Зеландія. Форум морського співробітництва стосується комплексу питань розвитку морської безпеки, охорони та співпраці між країнами регіону.
Також на сьогоднішній зустрічі розглянуть кандидатуру на головування в АСЕАН від М'янми і проведення в цій країні саміту-2014. Пізніше за підсумками форуму будуть опубліковані декларації та документи.
Питання розвитку економічного співробітництва є теж важливими темами цього саміту. Проте деякі країни-учасниці АСЕАН побоюються з приводу жваво розвиваючогося  Транс-Тихоокеанського партнерства (ТТП), а також прагнення деяких членів АСЕАН в нього вступити. Цього бажають Бруней, Малайзія, Сінгапур і Таїланд. На думку більшості членів асоціації це може серйозно нашкодити цілісності та єдності АСЕАН.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...