• США збільшить військову міць в Австралії на противагу Китаю

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 16 листопада 2011 року
Президент США Барак Обама і прем'єр-міністр Австралії Джулія Гіллард на прес-конференції в Канберрі сьогодні оприлюднили домовленість про збільшення кількості американських військових в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
Барак Обама заявив, що з 2012 року в порту Дарвін, який розташований в 820 км від Індонезії та неподалік від Південно-Китайського моря, буде дислокуватися близько 2,5 тисячі американських морських піхотинців. Таким чином, війська США зможуть швидко відреагувати на будь-які події в південно-східній Азії, передає Reuters.
Ці заходи, як вважають азіатські країни, вжиті у зв'язку зі зростаючим впливом Китаю і посиленням напруженості в суверенних суперечках по Південно-Китайському морю. Так вважає й директор Азіатсько-тихоокеанського дослідного центру Су Хао. Китайський політолог сказав: «США намагається зміцнити свою військову співпрацю з країнами регіону, насамперед із Австралією та Японією, з ясним наміром створити противагу Китаю», пише KM.ru.   
У свою чергу, Джулія Гіллард заявила, що розміщення в Дарвіні американських військ і боєприпасів не робить австралійський порт американською військовою базою. Але, аналітики вважають, що базування в місті такої кількості морських піхотинців, а також частіші прибуття з США військових кораблів, перетворять Дарвін у діючу базу.
«У КНР звикли до того, що між Австралією й Америкою існує давня дуже тісна військова взаємодопомога. Нічого іншого вони і не чекали», ― заявив міністр оборони Австралії Кім Бізлі.
Зазначимо, президент США, в рамках турне по країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону сьогодні прибув до Канберри, столиці Австралії, яка є одним із союзників американської сторони. Його візит збігся з 60-річчям Тихоокеанського пакту безпеки, підписаного в 1951 році. Заступник прес-секретаря Білого дому Джош Ернест зазначив, що ця поїздка має велике значення для США та Австралії як в області безпеки, так і в економіці.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...