• Нігер надав притулок середньому синові Каддафі

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Субота, 12 листопада 2011 року

Президент Нігера Махамаду Іссуфу підтвердив вчора прийняте ним раніше рішення дати політичний притулок Сааді Каддафі ― 38-річному синові поваленого лівійського диктатора Муамара Каддафі.

Як сказав президент після свого візиту в ПАР, його вибір був зроблений з «гуманітарних» міркувань, повідомляє Islam NEWS.  Інший син диктатора ― Сайф аль-Іслам може також знаходитися в Нігері, як вважають власті Лівії, оскільки він намагався перетнути кордон із цією країною. Однак офіційна влада західноафриканської держави заперечує ці припущення.

Новий лівійський уряд вже виступив з протестом проти дій Махамаду Іссуфу, оскільки обох синів Каддафі розшукує Інтерпол за осудні їм військові злочини під час контрреволюційного заколоту. У свою чергу нігерійський президент відповів: «Якщо Сайф аль-Іслам з'явиться тут, ми поступимо з урахуванням законності, демократії та міжнародних угод».

У той же час міністр юстиції тимчасового уряду Лівії Мохаммед аль-Алагі піддав критиці надання притулку Сааді Каддафі з «гуманітарних» міркувань, оскільки таке формулювання поширюється на тих, кого несправедливо переслідують на батьківщині.

«Сааді Каддафі закликав до вбивств. Він також звинувачується у вбивстві футболіста клубу «Тріполі», який грав у національній команді. Є вагомі докази цього злочину», ― процитувала Аль-Арабійя заяву Мохаммеда аль-Алагі.

Що стосується другого сина Каддафі ― Сайфа аль-Ісламу, якого розшукують, він навряд чи знаходиться в Нігері, бо Нігер є членом трибуналу, і влада країни буде зобов'язана видати його Гаазі, відзначає агентство Reuters. Найімовірніше, він ховається в лівійській пустелі, вважає джерело.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...