• Італійці святкують відставку прем'єр-міністра Сільвіо Берлусконі

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Неділя, 13 листопада 2011 року
У день, коли прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі офіційно оголосив про свою відставку, тисячі людей зібралися біля президентського палацу в Римі ввечері 12 листопада 2011 року.

Своє прохання про відставку Сильвіо Берлусконі передав президентові Республіки Джорджо Наполітано в суботу ввечері, закінчивши, таким чином, свою політичну кар'єру. Він це зробив після того, як нижня палата парламенту затвердила жорсткий пакет економії уряду, повідомляє Reuters.

Після проголошення відставки Берлусконі, сотні протестувальників, які зібралися біля будівель прем'єр-міністра і парламенту, почали скандувати: «В'язниця, в'язниця, тюрма». Хто глузливо кричав: «Клоун, клоун». Інші стали співати, танцювати, розмахувати прапорами, а деякі ― розпивати шампанське і проголошувати тости за кінець 17-річного політичного панування 75-річного політика.

Натовп демонстрантів настільки зрос, що Берлусконі довелося таємно покинути резиденцію президентського палацу ― через задній вхід, щоб повернутися у свій особняк. Слідом за цим, галасливі урочистості перемістилися під вікна його апартаментів.

Італійське агентство Ansa процитувало слова помічників екс-прем'єр-міністра, які він їм сказав з приводу тріумфу народу: «Це те, що глибоко засмучує мене».

Відзначимо, прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі ще у вівторок пообіцяв відразу піти у відставку, як тільки парламент схвалить пакет економічних реформ щодо зниження державних витрат, необхідних європейським партнерам для відновлення довіри до фінансової стабілізації Італії.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...