ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Лідери країн з'їхалися до Франції на шостий саміт G-20

Велика Епоха
Сьогодні в Каннах відкрився черговий саміт «Великої двадцятки». Питання майбутнього Греції став одним із головних на зустрічі.

Шостий саміт «великої двадцятки», 3 листопада 2011. Фото: Kerim Okten-Pool/Getty Images
Шостий саміт «великої двадцятки», 3 листопада 2011. Фото: Kerim Okten-Pool/Getty Images
Захід відкрив голова G20, президент Франції Ніколя Саркозі.

Питання про стабільність єврозони і стан світової економіки планувалися стати предметом обговорень на перших двох робочих засіданнях форуму. Однак прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу «сплутав всі карти», і пункти, які Ніколя Саркозі хотів обговорити в першу чергу, відійшли на другий план, повідомляє EURONEWS.

Так, Барак Обама прибув на саміт з єдиною вимогою: Європа і Греція мають завершити те, що почали. Адже криза все ближче підбирається до американської економіки. Не дивлячись на те, що у президента США свої проблеми: на Конгрес надії мало, наближається виборча кампанія, проте всі розуміють: у Європи та Америки один шлях ― до успіху. Інакше, слідом за єврозоною в хиткі піски боргової кризи затягне і весь світ. Про це він заявив на сьогоднішній зустрічі, додавши, що ЄС все ж таки вдалося трохи просунутися у необхідному напрямку.

Таким чином, лідери Великої двадцятки на першій зустрічі обговорювали наслідки можливого виходу Греції з єврозони і вартість дефолту країни.

«Я хочу віддати належне порозумінню Барака Обами, зокрема, з приводу введення податку на фінансові транзакції, які нам вдалося повністю обговорити. Вважаю, що в завданні ― привернути ділові світові кола до вирішення проблем нинішньої кризи, ми змогли прийти до одного знаменника», ― сказав голова G20.

Представник вищого виконавчого органу ЄС, Європейської Комісії Кароліна Коттова заявила: «Якщо Греція покине єврозону, їй доведеться вийти і з Євросоюзу. Згідно з чинним законодавством, країна не може покинути зону євро і при цьому залишатися в ЄС». Але додала, що всі країни виступають за те, щоб Греція залишилася в єврозоні.

Завтра міжнародний форум продовжить свою роботу.

Нагадаємо, G20або «Група двадцяти» міністрів фінансів і керівників центральних банків представляє 20 економік: 19 найбільших національних економік і Європейський Союз. Була створена у 1999 році в Берліні у відповідь на фінансові кризи кінця 90-х, з метою об'єднання системно важливих промислово розвинених країн. Останній саміт G20 відбувся в Сеулі 11―12 листопада 2010 року.