• Європейський союз посилює санкції щодо Сирії

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 14 листопада 2011 року
Європейський союз сьогодні наклав заборону на в'їзд ще 18 сирійських військових чиновників, тим самим збільшивши «чорний список» до 74 чоловік. Крім того, міністри ЄС затвердять нові європейські санкції щодо сирійського режиму.
Європейський союзМіністри закордонних справ ЄС вирішили заморозити європейські авуари осіб, які потрапили в цей список, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Проект резолюції ЄС включає санкції щодо надання Дамаску нових кредитів, перерахування нових позик за вже існуючими кредитними лімітами, а також припинення виділення будь-яких видів технічної допомоги з єврозони.
З того часу, як почалися масові протести в Сирії, ЄС встиг накласти ряд санкцій на сирійський режим. Зокрема, ембарго на продаж зброї Дамаску, імпорт сирійської нафти, візові та фінансові санкції у відношенні керівників режиму Башара Асада, а також арешт рахунків багатьох сирійських компаній і банків, серед яких і Комерційний банк Сирії.
Крім жорстких заходів з боку США та ЄС, проти сирійського режиму мала намір ввести санкції і Рада Безпеки ООН. Однак резолюція так і не була прийнята через те, що Китай і Росія наклали вето, тому що є постійними членами РБ ООН.
Між тим, днями Сирія була виключена з Ліги арабських держав (ЛАД), після того як Дамаск не виконав вимоги про припинення вбивств демонстрантів і звільнення політичних ув'язнених.
ЛАД також порадила своїм членам послабити дипломатичні відносини з Дамаском і запросила сирійську опозицію в свою штаб-квартиру в Каїрі.
Уряд Сирії розкритикував рішення Ліги, заявляючи, що це є «найчистішим порушенням статуту Ліги», повідомило сирійське державне телебачення. При цьому представники влади зазначили: «Такий вчинок говорить про те, що Лігу використовують іноземні сили з метою підірвати правлячу владу».
За останній тиждень у Сирії було вбито, принаймні, 100 осіб, згідно з даними правозахисних організацій. ООН повідомляє, що за вісім місяців у країні загинули неприродним шляхом понад 3,5 тис. осіб.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...