• Новий прем'єр-міністр Італії приступив до формування уряду

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 14 листопада 2011 року
Колишній комісар Європейського союзу і відомий економіст Маріо Монті, який вчора був призначений новим прем'єр-міністром Італії, приступив сьогодні до формування нового кабінету міністрів.
Маріо МонтіУ своїй заяві в Квірінальському палаці новий прем'єр Монті підкреслив, що «почуття невідкладності та відповідальності» допоможе йому в найкоротші терміни ― за день-два провести консультації та оголосити імена ймовірних кандидатів на міністерські пости, повідомляє щоденна міланська газета Corriere della Sera
Монті був представлений на посаду прем'єра президентом Італії Джорджіо Наполітано у неділю, після численних обговорень, що послідували за відставкою прем'єра Сільвіо Берлусконі, що перебував при владі 17 років, і пакетом жорстких заходів, схваленим парламентом.
За словами Монті, метою нового уряду буде відновлення фінансового стану та шляху зростання в контексті підвищеної уваги до соціальної справедливості.
«Італія має подолати проблему посилення боргової кризи в європейській структурі та неспокійному світі. Стати центром сили, а не слабкості в Європі, адже ми були в числі засновників. Треба рятуватися самим», ― сказав він.
«Я маю намір виконати це завдання з великим почуттям відповідальності та служіння нашій країні», ― зазначив він.
Монті, який нещодавно отримав звання довічного сенатора Італії, заявив, що буде формувати уряд не з політичних сил, а із антикризових управлінців та економістів, яким належить запобігти банкрутству країни.
У той же час у нового прем'єра існує побоювання, що приналежність міністрів до різних партій може стати причиною нескінченних чвар. Він також буде за сумісництвом виконувати функції міністра економіки.
У даний час борг Італії становить €2 трильйона. До квітня 2012 року країні необхідно буде погасити близько €200 мільярдів за зовнішніми зобов'язаннями, виконання яких Брюссель пообіцяв контролювати.
Азіатські фінансові ринки позитивно відреагували на зміну італійського уряду: азіатські індекси Nikkei і Hang Seng зросли на 2,4 відсотка, а євро трохи виріс по відношенню до долара.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...