• В Україні зросла контрабанда бензину

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 15 листопада 2011 року
Високі ціни на бензин в Україні викликали різке збільшення його контрабанди. За листопад кількість нелегального пального на українському ринку досягла 12—15%.
В Україні зросла контрабанда бензинуДержавна митна служба України вже почала перевірку законності поставок паливно-мастильних матеріалів (ПММ), що йдуть із Феодосійської нафтобази, повідомляє Комерсант-Україна з посиланням на Ярослава Прокопенко, представника департаменту Держмитниці по боротьбі з контрабандою.  
За його словами, точно встановити обсяги нелегального пального дуже складно через велике розмаїття джерел поставок, але їхні обсяги ― суттєві. «Якщо на початку поточного року частка контрабандного імпорту в загальному обсязі продажів у країні становила 5―7%, то за листопад вона вже виросла до 12―15%», ― заявив Прокопенко, посилаючись на дані Міненерго.
Переробники також помітили зростання «лівого» палива. У прес-службі нафтопереробного заводу «Галичина», що на Львівщині, заявили: «Окремі партії бензину до нас надходили за дуже низькою ціною. Було всім зрозуміло, що ці партії не могли бути завезені легально або вироблені в Україні. Зараз нам насилу доводиться конкурувати з легальним паливом із країн Митного союзу, а тут ще й ця контрабанда, що змушує нас відкладати запуск заводів».
У свою чергу, Держмитниця стурбована можливим контрабандним імпортом ПММ і в інших регіонах, зокрема, в Луганській і Донецькій областях. У прес-службі митної служби України заявили, що в Луганській області було виявлено і знищено два нелегальних підземних трубопроводи та автомобільний транспорт.
Щоб боротися з контрабандою, на думку експертів, одних зусиль Держмитниці недостатньо. Так директор «Донецькойлсервісу» Віктор Мартиросян вважає, що для цього необхідно залучити СБУ та податкову поліцію. «Треба постійно проводити рейди по нафтобазах, які зберігають пальне від сумнівних постачальників, а також здійснювати контроль бензовозів, що доставляють ПММ із Росії до Луганської та Донецької області», ― сказав він.
Раніше віце-прем'єр-міністр України ― міністр інфраструктури Борис Колесніков заявляв, що кожен третій літр бензину в Україні ― нелегальний.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...