• Китай і Росія: «агресивні» спонсори кібер-шпигунства — контррозвідка США

  • Вівторок, 15 листопада 2011 року

Китай і Росія все частіше використовують прийоми кібер-шпигунства для крадіжки засекреченої інформації в галузі торгівлі та науково-технічного розвитку, повідомляється у звіті американської контррозвідки, опублікованому на початку листопада.

Автори доповіді стверджують, що китайські і російські спецслужби часто використовують хакерів для крадіжки даних. Спецагенти цих держав ховаються за проксі-серверами в інших країнах з метою збирання чутливої інформації в галузі науково-технічного розвитку. Така технологія дозволяє знизити ризики їхнього виявлення.

У звіті сказано, що оскільки США є лідером у галузі розробки нових технологій, «спроби іноземних держав зібрати інформацію щодо економічних та технологічних галузей США будуть продовжувати здійснюватися на високому рівні, представляючи зростаючу і постійну загрозу для економічної безпеки США».

Звіт американської спецслужби вказує на те, що США вперше публічно звинуватили як Китай і Росію, так і корпоративних хакерів, що діють усередині цих країн, у викраданні секретів у галузі торгівлі США.

Звіт також відзначає, що обидві країни є «найбільш агресивними збирачами» інформації технологічного, медичного та військового характеру, а також даних щодо джерел чистої енергії, що належать американським агентствам і фірмам».

Російські спецслужби проводять цілий ряд заходів з метою збирання інформації технологічного та економічного характеру з американських об'єктів, зазначено в доповіді.

«Китайські хакери, поза сумнівів, є найбільш активними і злісними виконавцями кібер-шпигунства», — вважають представники контррозвідки США. Безліч американських компаній повідомляли, що вони зіткнулися зі «стрімкими атаками на їхні комп'ютерні мережі, сліди яких вели в Китай», але не можуть точно встановити, хто стоїть за всіма цими атаками.

Наприклад, у 2006 році Юй Сяньдун, інженер китайського філії автомобільної компанії Ford, скопіював близько 4 тисяч документів компанії на зовнішній жорсткий диск у спробі отримати роботу в іншій китайській автокомпанії, йдеться у звіті. Він визнав себе винним у крадіжці комерційної таємниці і був засуджений у квітні.

За економічної ситуації, яка відновлюється мляво, і стійким безробіттям (більше 9%) США розраховують на використання своїх інновацій у галузі технологій для прискорення економічного зростання. Американські чиновники та незалежні експерти з безпеки із року в рік нагадують, що Китай і Росія стоять за зростаючим числом крадіжок інформації.

«Комп'ютерні мережі безлічі урядових установ США, приватних компаній, університетів та інших установ, які зберігають великі обсяги чутливої економічної інформації, стали мішенню кібер-шпигунства», — вказує звіт американської контррозвідки.

У доповіді також стверджується, що економічне шпигунство може коштувати економіці США не менш як $400 млрд у рік, проте наголошується, що цифра може бути нижчою за різних методів збору даних і за браком інформації. Крім того, уряд Південної Кореї повідомив про збитки на суму $82 млрд від економічного шпигунства в 2008 році.

Корпоративні, кримінальні та незалежні організації в Китаї та Росії також вкрали велику кількість комерційних, технологічих та економічних таємниць в уряду США і американських фірм, пишеться в доповіді. Такі крадіжки не обов'язково пов'язані зі спецслужбами цих країн.

Деякі союзники та партнери США є співучасниками викрадання комерційних таємниць. За інформацією звіту, вони використовують свій вільний доступ до американських компаній і установ для збирання технологічних та економічних даних. Деякі з них мають підвищені можливості.

Москва і Пекін, бажаючи зрівнятися в економічному, стратегічному і військовому плані з США, швидше за все, будуть і далі інвестувати значні ресурси і застосовувати безліч способів для отримання інформації у джерел США, вважають автори доповіді.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...