• У Кувейті опозиція штурмувала парламент, добиваючись відставки прем'єра

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 17 листопада 2011 року

Тисячі кувейтців штурмували будівлю парламенту в Ель-Кувейті в ніч на 17 листопада 2011 року, після того як поліція та «елітні сили» побили протестувальників, що вимагали відставки прем'єр-міністра — шейха Насера ас-Сабаха — біля його резиденції.

Як повідомляє AFP з посиланням на депутата опозиції Мусаллема аль-Барака, масова акція протесту почалася ще вдень і була підтримана депутатами Національних зборів, незадоволеними діяльністю прем'єр-міністра.

Демонстранти скандували: «Насер, геть!». До вечора вони стали агресивнішими. Намагаючись перешкодити походу опозиціонерів до резиденції прем'єр-міністра, поліцейські вдалися до сили, застосовуючи гумові кийки. Але протестуючі прорвали поліцейський кордон і увірвалися в будівлю парламенту. Незабаром «загарбники» повернулися в натовп і там продовжили акцію протесту.

Сили опозиції прийняли рішення бойкотувати засідання парламенту після чергової невдалої спроби добитися парламентського розслідування та виклику прем'єр-міністра «на килим». Як повідомлялося кілька тижнів тому в західних ЗМІ, ряд депутатів із членів уряду, які є наближеними шейха Насера ас-Сабаха, отримували багатомільйонні хабарі. Сам же 71-річний прем'єр, який є племінником еміра Сабаха аль-Ахмеда аль-Джабера ас-Сабаха, отримав безкоштовне лікування, вартістю в мільйони динарів. Цей корупційний скандал підштовхнув Каїр до протестів.

Зазначимо, відставки Насера опозиція вимагає вже кілька років, але кожний раз це протистояння закінчувалося на користь члена правлячої родини. Племінник еміра очолює уряд із 2006 року, і весь цей час у Кувейті не вщухає політична криза, що негативно позначається на розвиткові країни.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...