• Росія знизить ціну на газ для України в два рази

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 15 листопада 2011 року

Українська та російська сторони завершили переговори про перегляд вартості російського газу для українського споживача, зупинившись на ціні $220―230 за тисячу кубометрів.

Нові узгодження по блакитному паливу, а також ряд інших умов, глави держав планують підписати наприкінці листопада ― початку грудня цього року, повідомляють «Економічні вісті», посилаючись на джерело в Адміністрації Президента.

Зараз керівники «Нафтогазу» і «Газпрому» узгоджують технічні моменти угоди, які були обговорені під час вересневого візиту Віктора Януковича в підмосковну резиденцію Дмитра Медведєва. Після цього буде визначено дату зустрічі керівників двох держав.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров відзначив, що умови знижки на російський газ не пов'язані зі вступом України до Митного союзу, на чому раніше наполягала Москва. Інші моменти прем'єр поки не розголошує.

На думку експертів, нові газові умови будуть ґрунтуватися як на економічних вигодах, так і політичних гарантіях обох сторін. Зокрема, перспектива участі російських інвесторів у приватизації енергогенеруючих і газових компаній в регіонах України. Сюди також входить і геополітичне питання про тристоронній українсько-російсько-бельгійській консорціум і управління українською газотранспортною системою, повідомляє джерело.

Так, глава Комітету енергетичної незалежності України Іван Надєїн вважає: «Будь-який новий газовий контракт із Росією буде зроблено ціною великих поступок. У цій ситуації правильний вихід ― це підписання на 2―3 роки нової газової угоди та максимальне акцентування всіх галузей влади на реалізації власного енергетичного потенціалу в країні».

Відзначимо, в IV кварталі так звана «пільгова ціна» газу для України склала $446 за 1 тис. куб. м. Прийнятна ж ціна блакитного російського палива для української сторони коливається в діапазоні $230―300 за 1 тис. куб. м, вважають експерти.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...