• Українці закликали В’єтнам дотримувати права людини

  • Андрій Волков | Велика Епоха
    Середа, 16 листопада 2011 року
Сьогодні у в'єтнамського посольства в Києві українські послідовники Фалуньгун провели мирну акцію протесту. Вони закликали офіційний Ханой не потурати репресивній політиці Китаю щодо цього вчення.
«Ми закликаємо уряд В'єтнаму не піддаватися тиску китайського режиму і не сприяти переслідуванню учнів духовного методу Фалунь Дафа», — сказала кореспонденту Великої Епохи представник Фалуньгун (також відомий як Фалунь Дафа) в Україні Людмила Дворецька.
Українські послідовники вчення висловили свій протест у зв'язку з тим, що минулого тижня в'єтнамська влада засудила до кількох років в'язниці двох місцевих послідовників Фалуньгун. Останніх звинуватили у мовленні на сусідній Китай програм радіо «Голос Надії» (Sound of Hope), які містять інформацію про незаконне переслідування Фалуньгун з боку влади усередині КНР.
Ця резонансна справа, що перебувала в застої протягом 17 місяців, привернула міжнародну увагу. Відомі правозахисні організації, такі як Міжнародна Амністія і Репортери без кордонів, а також багато західних урядів розкритикували Ханой за сприяння китайському режиму в придушенні свободи слова за кордоном.
В'єтнамська влада засновує своє звинувачення на дипломатичній ноті протесту від китайського посольства в Ханої, яка вказувала на виявлене на території Китаю «незаконне» радіомовлення і вимагала від місцевої влади зупинити мовлення і заборонити Фалуньгун у країні.
«Поширювана посольством Китаю брехня про Фалуньгун змушує людину забути про свою добру сторону душі і спонукає держслужбовців порушувати права людини, що межує зі злочинами проти людяності», — зазначила Дворецька.
Фалуньгун являє собою комплекс плавних вправ, а також філософське вчення, засноване на принципах істина, доброта і терпіння. У 1999 році колишній лідер Комуністичної партії Китаю — Цзян Цземінь — розв'язав широкомасштабну кампанію переслідування Фалуньгун, оскільки угледів у великій популярності школи в середині 90-х загрозу своїй владі.
За даними інформаційного центру Фалунь Дафа, на даний момент Фалуньгун поширюється в понад 100 країнах світу, включаючи автономні регіони Макао, Гонконг і Тайвань.
Написанню статті сприяла Юлія Рябова.
Фото: Володимир Бородін/The Epoch Times Україна
Фото: Володимир Бородін/The Epoch Times Україна
 Учасники акції передають представникові в'єтнамського посольства звернення до посла та інформаційні матеріали. Фото: Володимир Бородін/The Epoch Times Україна
 Учасники акції передають представникові в'єтнамського посольства звернення до посла та інформаційні матеріали. Фото: Володимир Бородін/The Epoch Times Україна
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...