• Янукович може проігнорувати саміт ЄС — Герман

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 24 листопада 2011 року
Глава української держави 19 грудня зробить крок, який найбільше відповідатиме національним інтересам України. Такі слова висловила вчора журналістам радник Президента Ганна Герман.
«Віктор Янукович 19 грудня візьме участь у 32-му засіданні Міждержавної ради Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС) у Москві», ― сказала вона.
Радник Президента також додала, що зараз на «дипломатичній шахівниці» розставлені і переговори України з ЄС, і з Російською Федерацією, тому доводиться робити несподівані кроки, які не завжди слід пояснювати. «Президент зробить хід у ту сторону, яка найбільше відповідатиме інтересам України», ― заявила вона.
Прес-секретар представництва ЄС в Україні Давид Стулик у свою чергу відповів, що саміту Україна ― ЄС ніхто не скасовував, він як і раніше залишається на порядку денному, пише Інтерфакс-Україна. На грудневому форумі заплановано парафування Угоди про асоціацію з Євросоюзом.
У секретаріаті ж ЄврАзЕС повідомили, що відсилали запрошення Віктору Януковичу на участь у міждержавному засіданні, але відомості про те, чи прийме він участь чи ні, не отримували. Україна не є членом цього союзу, а виступає в ньому тільки як спостерігач.
В українському МЗС також не підтвердили факти про візит Президента України до Москви 19 грудня. «Нічого міжнародного, крім саміту України ― ЄС, ми не готуємо», ― сказав спікер Міністерства закордонних справ Олег Волошин.
Депутат Європарламенту Павло Коваль так прокоментував в ефірі «5 каналу» чутки про можливе перебування українського глави на засіданні ЄврАзЕС у Москві 19 грудня: «Малоймовірно, що Віктора Януковича не буде на саміті Україна ― ЄС. Не слід звертати увагу на таку інформацію. Ми говоримо зараз лише про парафування Угоди... Це всього-на-всього технічна угода, яка означає, що Україна та ЄС провели переговори. Надалі відбудуться ще діалоги щодо системи судочинства та справи Тимошенко».
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...