• 11 лівоцентристських партій об'єднаються з Соціалістичною партією України

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 22 листопада 2011 року
Соціалістична партія (СПУ) досягла домовленості з лівоцентристськими партіями про об'єднання в одну силу. 17 грудня відбудеться з'їзд координаційної ради 11-ти партій, в ході якого сторони зіллються в єдину партію.

Олександр МорозЯк повідомляє прес-служба партії «Справедливість», головою нової об'єднаної партії буде лідер СПУ Олександр Мороз. 

До координаційної ради увійшли керівники наступних 11-ти партій: СПУ, Селянської партії України, Народної партії України, Всеукраїнського патріотичного союзу, Української селянської демократичної партії, а також партій «Справедливість», «Народна влада», «Відродження села», «Діти війни»,«Соціалістична Україна» і «Козацька Слава».

Однак цей список може змінитися у зв'язку з можливістю розширення блоку, заявила перший заступник голови СПУ Валентина Семенюк-Самсоненко, не уточнюючи конкретних претендентів, повідомляє «Ъ».  

Вона також додала, що зараз обговорюються три назви нової партії: «Об'єднані ліві ― соціалісти, селяни, діти війни», «Українські ліві ― соціалісти, селяни, діти війни» або «Соціалістична партія ― об'єднані ліві». Однак ці варіанти не закріплені в договорі, і, можливо, збережеться бренд «Соціалістична партія».

17 грудня 2011 відбудеться саморозпуск десяти вищеназваних партій. Після цього їхні члени напишуть заяви про вступ до СПУ. Політичним силам, що приєднаються, буде надано 50% місць у керівних органах, передвиборчому списку та мажоритарних округах. Індивідуальні квоти партій будуть коливатися від 1% до 10% ― пропорційно можливостям. Cоцпартія отримає 50% квот. Відповідний договір був підписаний координаційною радою керівників 11-ти лівоцентристських партій 18 листопада 2011 року, повідомив джерелу голова партії «Народна влада» Йосип Вінський.
 
Зазначимо, переговори про об'єднання багатьох партій тривали кілька місяців. У ході цього процесу змінювався склад учасників і позиції об'єднання. Оскільки чинне законодавство не передбачає можливості злиття декількох партій, тому було вирішено розпустити їх і створити новий союз, на основі більш впливової сили ― Соцпартії.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...