• У Сімферополі сталася бійка між кримськими татарами

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 22 листопада 2011 року
Вчора в центрі Сімферополя близько 350 супротивників і 300 прихильників меджлісу кримсько-татарського народу провели акції протесту, які переросли в бійку між політичними супротивниками. Бійку зупинили співробітники спецпідрозділу «Беркут».
Активісти організацій «Себат» і «Міллі Фірка» звинуватили керівництво меджлісу в зраді інтересів кримських татар, після чого спалили опудало Мустафи Джемілєва і прийняли резолюцію про його «імпічмент». Вони також звернулися з цією вимогою до Президента України, повідомляє «Коммерсантъ-Украины». 
Прихильники меджлісу намагалися перешкодити проведенню цієї акції, через що між противниками зав'язалася словесна перепалка, яка переросла в бійку. Сторони тягали один одного за куртки, бороди, збивали шапки, били по обличчю. У конфлікт вмішалися бійці «Беркут», щоб розняти протиборчих.
Аби не створювати приводу для провокацій, прихильники меджлісу покинули місце бійки. Пізніше вони провели свій мітинг. На ньому глава кримських татар Мустафа Джемілєв заявив, що деякі члени «Себат» і «Міллі Фірка» фінансуються з Росії.
«Російські спецслужби хочуть зробити Крим частиною Росії. А їхніми головними противниками виявився меджліс і кримські татари. Щоб посварити нас, вони проводять велику роботу і виділяють для цього багато коштів, щоб підкуповувати деяких татар», ― заявив Джемілєв.
У відповідь на цю заяву генеральний консул Росії в Сімферополі Володимир Андрєєв сказав, що це «нісенітниця» та «вигадки». «Це демонстрація безпорадності. Їм більше нічого придумати, от вони й висувають теорії зговору», ― зазначив він.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...