• Спеціальний комітет Конгресу США шукає шляхи уникнення банкрутства держпрограми

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 17 листопада 2011 року

У конгресі США створений спеціальний комітет для пошуку компромісу щодо скорочення держбюджету, який 15 листопада досяг нової рекордної позначки ― $15 трлн, повідомляє міністерство фінансів Америки.

На думку економістів, ця цифра свідчить про серйозне ослаблення національної економіки. Зараз члени спеціального комітету з числа республіканців наполягають на скороченні розміру витрат на охорону здоров'я для пенсіонерів і збільшення порогу пенсійного віку. Прийняття цих заходів, вони пояснюють спробою уникнути банкрутства держпрограми.

Демократи ж наполягають на збільшенні податків для багатих американців. Проте республіканці вважають, що цей крок посилить проблему безробіття, бо підприємці перестануть думати про створення робочих місць.

Спеціальний комітет оголосить своє рішення вже через тиждень, повідомляє Associated Press. Якщо членам ради комітету не вдасться домовитися, то в силу вступить скорочення статей бюджету, передбачене домовленістю, яка була досягнута цього літа з метою підняття стелі держборгу. Якщо це відбудеться, бюджет Пентагону може позбутися сотень мільярдів доларів.

  Нагадаємо, на момент прийняття президентського поста Сполучених Штатів Барак Обама «успадкував» держборг від Джорджа Буша-молодшого в розмірі $10,6 трлн, як повідомляє РІА «Новости».  У вересні він становив $14,9 трлн.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...