• Тимчасовий уряд Єгипту в повному складі подав у відставку

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 22 листопада 2011 року
Тимчасовий уряд Єгипту 21 листопада подав заяву про відставку. Цей крок був зроблений за тиждень до виборів на фоні протестів, що розгорнулися на площі Тахрір у Каїрі чотири дні тому.
«Уряд прийняв рішення піти у відставку виходячи з останніх подій, що відбуваються в країні. Враховуючи ситуацію, що склалася, міністри продовжать виконувати свої функції, поки Вища вйськова рада не прийме відповідне рішення», ― заявив представник Кабінету міністрів Єгипту Мухаммед Хіджазі, повідомляється в єгипетських ЗМІ.
Поки Національна рада збройних сил не прийняла відставку Тимчасового уряду, запросивши представників різних політичних партій провести сьогодні діалог про майбутнє країни. Також вони обговорять кандидатуру наступного прем'єра і міністрів. Передбачається, що уряд національного порятунку може очолити один із найбільш впливових політиків Єгипту, колишній глава МАГАТЕ Мухаммед ель-Барадеї.
Раніше в місцевих ЗМІ повідомлялося, що ряд міністрів ще в неділю хотіли розпустити уряд, проте Військова рада переконала їх продовжити роботу до закінчення виборів.
Запеклі багатотисячні протести єгиптян на площі Тахрір тривають з п'ятниці. Народ вимагає відставки не тільки тимчасового уряду, а й Військової ради Єгипту. У той же час вони вимагають проведення дострокових прозорих виборів. Для розгону мітингувальників сили безпеки застосовували гранати зі сльозоточивим газом і гумові кулі. За останніми даними, в зіткненнях постраждало близько півтори тисячі людей, 33 загинуло.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...