• Японські компанії можуть приєднатися до проекту «Сахалін-3»

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 23 листопада 2011 року
Японські фірми висловили можливість найближчим часом увійти до російського проекту з видобутку природного газу «Сахалін-3». У той же час, ступінь довіри японської сторони до Росії залишається досить низьким через невирішені проблем по середній і північній частині Курильських островів.
«Ми очікуємо, що протягом року між Японією і Росією буде укладено великий договір в енергетичній галузі. Зараз іде активна підготовка до підписання», ― цитує «Коммерсантъ» заяву представника японського уряду. За словами чиновника, не виключено, що угода буде укладена з японською SODECO, що бере участь у проекті «Сахалін-1» або з японськими корпораціями Mitsui й Mitsubishi, які вже освоюють один із проектів по видобутку родовищ на Далекому Сході ― «Сахалін-2» спільно з російськими партнерами і англо-голландською компанією Royal Dutch Shell.
Раніше, на жовтневій зустрічі цього року з керівником російського Мінпромторгу Віктором Христенко, голова японського МЗС Коїтіро Гемба вже звертався до російської компанії допустити Японію до участі в розробці родовищ у рамках проекту «Сахалін-3».
Нафтогазовий проект «Сахалін-3» розташований на узбережжі острова Сахалін. У нього входять чотири блоки родовищ на шельфі Охотського моря: Айяшський, Венінський, Східно-Одоптинський і Киринський. Зараз об'єкт поставляє газ споживачам Далекого Сходу Росії. Також очікується можливий експорт блакитного палива на ринки Китаю та інших країн Азіатсько-тихоокеанського регіону.
Газові ресурси «Сахалін-3» оцінюються в 1,4 трлн куб.м, а нафтові ― перевищують 700 млн тонн. Раніше глава Газпрому Олексій Міллер зазначав, що компанія не планує залучати до роботи проекту іноземні фірми.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...