• Російські спецслужби дестабілізують ситуацію в Криму – Джемілєв

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 24 листопада 2011 року
Російська розвідка спецслужб ФСБ і ГРУ проводить активну роботу з дестабілізації ситуації в Криму та обрання нового, проросійськи налаштованого глави Меджлісу, заявив учора в інтерв'ю газеті «День» нинішній глава представництва кримських татар Мустафа Джемілєв.

Мустафа ДжемілєвЯк доказ він навів оперативні дані, отримані ним у травні 2011 року, в яких повідомляється, що ФСБ розробила проект з роз'єднання кримських татар і зміщення голови Меджлісу. З цією метою спецслужби запланували впровадити до складу представництва кримських татар проросійських активістів, керованих із Росії.

«Одна з їхніх головних цілей ― дискредитація меджлісу і зниження його впливу на татар, оскільки саме кримські татари вкрай перешкоджають російським намірам зробити Крим частиною Росії. В їхніх планах до 2012 року скинути мене і впровадити в керівництво Меджлісу угодну їм людину», ― вважає глава меджлісу.

Він також додав, що у цьому зв'язку буде сформовано Координаційний штаб, який розгорне активну роботу з ведення інформаційної війни, посилення позицій так званого «арабського ісламу» і послаблення впливу турецького ісламу. В функції штабу також входитимуть перевірки татарських підприємців, які фінансують кримсько-татарські проукраїнські організації. У той же час вони мають намір підняти давні кримінальні справи стосовно членів Меджлісу і організовувати проведення акцій протесту татар, незадоволених політикою їхнього представництва тощо.

«Цей план розроблений не для для „позначки“, реальні події підтверджують його. Він являє справжню загрозу національній безпеці Україні. Та це лише початок. Надалі організатори цих акцій планують залучати проросійські організації, силові структури. А на останньому етапі, можливо, армію і флот», ― побоюється Мустафа Джемілєв.

Глава Меджлісу також зазначив, що деякі політики та журналісти дуже легко і безвідповідально поставилися до його заяв про дестабілізацію ситуації в Криму, організовану спецслужбами ФСБ і ГРУ Росії. «Ми в меджлісі маємо оперативну інформацію», ― підкреслив народний депутат.

Нагадаємо, 21 листопада в Сімферополі пройшов мітинг Об'єднаного фронту кримсько-татарських громадських організацій. У ньому взяли участь такі громадські об'єднання, як «Нове покоління ― Крим», «Міллі Фірка» і «Себат». Учасники акції прийняли резолюцію, в якій «від імені всього народу» оголосили про «імпічмент лідерів меджлісу» і звернулися з цим проханням до Президента Віктора Януковича. На завершення мітингу присутні спалили опудало Мустафи Джемілєва. В той же день між татарами сталися дрібні бійки.
Підписатися:

Коментарі