• Терорист Андерс Брейвік визнаний неосудним

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 29 листопада 2011 року
Норвежця Андерса Брейвіка, який убив в Осло та на острові Утоя 77 людей, відправлять на примусове лікування в закриту клініку. Лікарі визнали психічний стан терориста неосудним, що не дозволяє розглядати його справу в суді.

Андерс Брейвік«Брейвік страждає від параноїдально-шизофренічного захворювання», ― йдеться в тексті документа експертів. «Він вважає себе лицарем-тамплієром і здійснює вбивства з любові до людей», ― цитує «РИА Новости» зачитану в Осло заяву представників обвинувачення.

Для виявлення психічного стану підсудного психіатри провели з Брейвіком 12 зустрічей, після чого прийшли до висновку, що йому потрібно примусове лікування. У разі осудності терористові загрожувало б від 21 до 30 років тюремного ув'язнення.

Лікарям-психологам стало відомо про подробиці дитинства Андерса Брейвіка. Текст висновку фахівців, викладений на 230 сторінках, зараз на стадії підготовки до публікації. В дитинстві 4-х річний Андерс зазнав сексуального насильства, після чого лікарі порадили віддати хлопчика в прийомну сім'ю. Умови життя в нього були важкими. В родині з дитиною поводилися жорстоко, повідомляє газета «Взгляд» з посиланням на психолога. Однак, крім останнього, інші свідки не підтвердили це.

Суд над Брейвіком призначений на 16 квітня 2012 року.

Нагадаємо, Андерс Брейвік здійснив подвійний теракт у Норвегії 22 липня 2011 року. Його жертвами стали 69 підлітків на острові Утоя та ще 8 осіб біля комплексу урядових будівель в центрі Осло, де терорист влаштував вибух. Вже після перших допитів заарештований зізнався у скоєнні вбивств, проте винним у злочині себе не вважає.
Підписатися:

Коментарі