• Президенти Польщі та України вшанували пам’ять репресованих на «Биківнянських могилах»

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 28 листопада 2011 року

Президент Польщі Броніслав Коморовський прибув сьогодні до столиці України з одноденним робочим візитом, повідомляє прес-служба глави держави. З Бориспільського аеропорту польський глава відразу поїхав під Київ, на «Биківнянські могили».Тут у Національному заповіднику президенти двох країн вшанували пам'ять жертв репресій 1936—1941 років і заклали капсули у фундамент майбутнього польсько-українського Меморіалу жертвам тоталітаризму. В капсули поміщено землю з таборів Старобільська, Козельська, Осташкова, Катині, табору Мідний, що неподалік від Твері, П'ятихатки з-під Харкова, а також землю з Варшави.

Броніслав Коморовський подякував Віктору Януковичу за сприяння у спорудженні польської частини Меморіалу жертвам репресій. Після церемонії президенти поспілкувалися з родичами репресованих поляків.

Національний заповідник розташований у Київській області біля селища Биківня. Він був заснований в 1995 році і вважається найбільшим місцем поховання жертв політичних репресій у 1930—40-х роках в Україні. За оцінками вчених, тут поховано від 100 до 120 тисяч репресованих.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...