• Парафування Угоди про асоціацію України з ЄС малоймовірне в грудні

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 25 листопада 2011 року
З технічних причин парафування Угоди про асоціацію України з ЄС малоймовірне на саміті Україна ― ЄС, який запланований на 19 грудня у Києві, заявив вчора глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.
Слова Пінту Тейшейра підтвердили і деякі європейські дипломати. «Навіть якщо ми завтра закінчимо переговори про асоціацію, парафування цього року не зможе відбутися, тому що це технічно неможливо», ― анонімно пояснив посол однієї європейської країни виданню «Коммерсант-Україна». 
Проте в українському МЗС закликають не драматизувати ситуацію і висловлюються про існування кількох аспектів, які дозволяють при технічній неготовності документа оголосити про завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію. «Звичайно, ми можемо вибрати інші можливості та форми остаточного тексту, але це не буде парафуванням згідно з міжнародним правом. Ми зараз аналізуємо всі опції», ― зазначив директор департаменту ЄС МЗС України Всеволод Ченцов.
Пан Тейшейра у відповідь на репліку представника МЗС категорично відповів: «Очікування від цього саміту були високими, тим більше що Віктор Янукович декларував відповідну мету. Проте на даний момент повний текст документа не готовий і вже неможливо зробити так, щоб парафування збігалося з наміченим самітом».
Нагадаємо, вчора у Верховній Раді відбулося засідання комітету парламентського співробітництва України та Європейського Союзу за участю депутатів українського та європейського парламентів, представників МЗС і послів країн ЄС. Сторони обговорювали політичну ситуацію в Україні. Під час дискусії всі учасники одноголосно зійшлися на думці, що Україна відчуває великі труднощі. Зокрема, зниження якості демократії в судовій системі та бізнесі.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...