• Єгипетські військові призначили нового прем'єр-міністра

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 25 листопада 2011 року
Сьогодні була затверджена кандидатура нового прем’єр-міністра Єгипту. Ним став колишній союзник Хосні Мубарака ― Камаль аль-Ганзурі. Глава Військової ради країни Хусейн Тантаві доручив йому сформувати новий національний уряд, повідомляє катарський телеканал Al Jazeera.
Камаль аль-ГанзуріЗа словами Тантаві, новий прем'єр Камаль Ганзурі, який при уряді Мубарака був досить популярний, стане символом «національного примирення». У той же час глава Військової ради висловив співчуття з приводу загибелі 38 людей на площі Тахрір у дні масових заворушень.
 
У 1996―1999 роках свого прем'єрства Камаль аль-Ганзурі налагодив відносини з МВФ і проводив програму покращення життя в долині Нілу. Однак після відставки, Хосні Мубарак і його оточення розкритикували багато починань екс-прем'єра, що лише посилило його популярність.
Останні 11 років про Камаля Ганзурі практично нічого не було чутно. І тільки після відставки Мубарака він вперше з'явився на екранах телевізорів, оголосивши «початок нової ери в історії Єгипту».
З іншого боку, військове керівництво побоюється, що повернення на прем'єрську посаду колишнього глави кабміну, лише ускладнить роботу з опозицією, яка вимагає негайного відходу Хусейна Тантаві та проведення президентських виборів.
Раніше повідомлялося, що військовий уряд Єгипту пропонував очолити посаду глави уряду екс-главі МАГАТЕ Мухаммеду ель-Барадеї, проте ці переговори провалилися.
Нагадаємо, 21 листопада цивільний уряд Єгипту під керівництвом прем'єр-міністра Ісама Шарафа в повному складі подав у відставку. Це відбулося на фоні масових протестів і протистоянь єгиптян, які домагалися політичних змін у країні, із поліцейськими.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...