• Британські посли покинули Тегеран після нападу демонстрантів

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 30 листопада 2011 року
Великобританія евакуювала своїх дипломатів із Ірану після того, як будівлі посольства вчора розгромили демонстранти, повідомляє Reuters з посиланням на британський МЗС.
Глава британського відомства Вільям Хейг попередив Іран про «серйозні наслідки» і закликав керівництво країни провести розслідування щодо виявлення винних і віддати їх суду. Він заявив: «Ми покладаємо відповідальність на іранський уряд за нездатність надати безпеку британським співробітникам дипломатичної місії та британській власності, як це повинно було бути. Безсумнівно, слідом за цим послідкують подальші серйозні заходи з нашого боку».
ООН, країни ЄС, США й Росія також засудили іранський уряд у зв'язку з нападом.
У свою чергу парламент ісламської республіки попередив, що реакція міжнародної громадськості на події в Тегерані може призвести до нестабільності в плані світової безпеки.
Нагадаємо, 30 листопада іранські демонстранти увірвалися в будівлі посольства Великобританії в Тегерані і влаштували там погром. Потім вони спалили прапор Сполученого Королівства, кричали «смерть Англії» і закидали будівлю дипломатичної місії пляшками із запальною сумішшю. Сталася пожежа. Як повідомляє The Moscow Post, акція була приурочена до річниці смерті фізика-атомника Маджида Шахріарі, який, на думку Тегерана, був убитий спецслужбами Заходу.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...