• Арешти в Москві вражають: затримано близько 600 осіб

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 7 грудня 2011 року
На Тріумфальній площі в Москві вчора ввечері пройшов п'ятитисячний мітинг опозиції проти підсумків виборів до Держдуми РФ. У ході протестів поліція застосовувала надмірну силу до незгодних і здійснювала масові затримання, як повідомляють російські ЗМІ.

Солідарність з противниками партії «Єдина Росія» проявили об'єднання «Яблуко», «Справедлива Росія», «Інша Росія», учасники молодіжних організацій, що підтримують «Едро» та колишній мер Москви Юрій Лужков.

24 відділення поліціїї по всій Москві виявилися заповнені. Усього поліцейські затримали 569 осіб, передає ИТАР-ТАСС із посиланням на правоохоронні органи.

Серед затриманих ― опозиційні політики, журналісти та сотні протестувальників. У відділення міліції були доставлені лідер партії «Яблуко» Сергій Мітрохін, об'єднання «Інша Росія» Едуард Лімонов, опозиціонери Борис Нємцов та Кирило Гончаров. З представників преси в ізоляторі виявилися співробітники видань: «Газета.ру», «Комерсант», «Ехо Москви», «Нова газета», журналу «Форбс», телеканалу «Дощ» та ін.

Сьогодні директор Комітету захисту журналістів Ніна Огнянова виступила із засудженням жорстких заходів представників російської влади. «Ми закликаємо уряд, звільнити журналістів і дати їм можливість висвітлювати протести», ― заявила вона.

Більшість затриманих до цих пір знаходяться в ізоляторах, очікуючи судових слухань. Деяких засудили до арешту на 15 діб, передає «Інтерфакс».

У суботу вдень опозиційні сили мають намір провести в Москві чергові мітинги на площах Революції, Тургенєвській та Тріумфальній.
Підписатися:

Коментарі