• У Вашингтоні Обама та його сім'я запалили національну різдвяну ялинку

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 2 грудня 2011 року
Президент США Барак Обама і його сім'я з настанням темряви 1 грудня запалили різнокольорові вогні на різдвяній національній ялині, ознаменувавши початок Різдвяного сезону.
У Вашингтоні Обама та його сім'я запалили національну різдвяну ялинку. Фото: JEWEL SAMAD/AFP/Getty Images

Фото: JEWEL SAMAD/AFP/Getty Images

Національне свято відбулося в парку між Білим домом і Еспланадою (відрізок музейно-паркової зони в центрі Вашингтона між Капітолієм і меморіалом Лінкольна), де в березні цього року посаджена блакитна ялина заввишки близько 8 метрів з Колорадо. Сильні вітри в лютому звалили попереднє дерево, що росло в парку з 1978 року, пише CBS News.
Під час церемонії освітлення ялинки у своєму виступі Обама закликав американський народ бути щедрим і допомагати нужденним під час канікул. «У сезон надії давайте допомагати тим, хто найбільше потребує цього: бездомним, голодним, хворим і лежачим», — сказав він.
Обама також привітав військовослужбовців, що повернулися додому до свята. «У сезон щедрості подякуймо і віддамо шану нашим військовим, ветеранам і членам їхніх сімей, які багато чим пожертвували заради нас», — закликав американський президент.
Після церемоніальної промови глави Сполучених Штатів виступила його дружина Мішель, дочки Саша і Малія, а також теща Маріан Робінсон. Перша леді зачитала вірш із дитячої поеми Клемента Кларка Мура «Ніч перед Різдвом або візит Святого Миколая» — однієї з найулюбленіших різдвяних казок в Америці.

У Вашингтоні Обама та його сім'я запалили національну різдвяну ялинку. Фото: JEWEL SAMAD/AFP/Getty Images

Фото: JEWEL SAMAD/AFP/Getty Images

У північноамериканській традиції Святий Миколай чи Святий Ніколас — різдвяний дід Санта-Клаус (Санта — святий, Клаус — Микола), який дарує подарунки дітям на Різдво Христове.
В історії США це вже 89-а церемонія освітлення різдвяної ялинки напередодні різдвяного сезону. Цю традицію ввів в 1923 році тодішній президент Калвін Кулідж. У передноворічний період багато американців приділяють увагу благодійності: переводять гроші на рахунки будинків престарілих, дитячих притулків та лікарень. Компанії виділяють своїм співробітникам грошові премії — так звані «різдвяні бонуси» або подарункові карти, за якими можна скупитися в певних магазинах або сходити в ресторан. У всіх офісах, магазинах, кафе, школах, перукарнях прикрашають різдвяні ялинки.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...